گفتگو با مهگل امین پارسا نوجوان ورزشکار موفق

ورزش کنید، شما همگی قهرمان هستید

ورزش کنید، شما همگی قهرمان هستید
(شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴) ۱۴:۳۰

نوجوانان و جوانان امروز آینده سازان مرز و بوم میهن اسلامی ایران هستند اما گاهی به نگاه بعضی ازچشمان معصوم بی توجه ایم و ساده از کنار آنها می گذریم، به رسم فرهنگ و آیین مهر ورزی و تقدیر از افتخارات قابل تحسین این عزیزان وبا تشکر ازهمکارای روابط عمومی پتروشیمی اصفهان، با نوجوان 14 ساله ای که با حمایت خانواده خود موفق به کسب افتخار فهرمانی جهانی شدگفتگو یی انجام شد که در ادامه می خوانید.

 

‌لطفاً خود را برای خوانندگان معرفی بفرمائید.

مهگل امین پارسا هستم در اول اسفند ماه 1380بدنیا آمدم و در کلاس هشتم مشغول تحصیل می باشم.

ورزش را از چه زمانی و  از کدام باشگاه شروع نموده اید؟

از شش سالگی با ورزش هایی مانند اسکی و شنا در حد آموزش شروع کردم ولی ورزش رزمی ووشو را از ده سالگی در باشگاه علی بن ابی طالب (ع) شروع کردم که تاکنون ادامه دارد.

در حال حاضر عضو کدام باشگاه  و تیم هستید؟

با وجود مربیان بسیار مجربی که در باشگاه علی بن ابی طالب (ع) حضوردارند هنوز در حال تمرین هستم و خودم را برای مسابقات آینده آماده می کنم.

 

در چه مسابقات داخلی و برون مرزی یا بین المللی شرکت داشته اید؟

در مسابقات جهانی ووشو که در شهر ایروان ارمنستان در تاریخ شهریور 94 برگزار گردید، شرکت کرده ام.

 

از موفقیت ها  و مدالهایی که در این رشته تا به حال کسب کرده اید برای ما بفرمائید.

مدال نقره برنز استان اصفهان ،مدال برنز کشوری  ومدال طلای جهانی برون مرزی از کشور ایروان

 

از آخرین مسابقه ای که موفق به کسب مدال طلا ی جهانی شده اید بیشتر برای خوانندگان صحبت کنید؟

مسابقات تورنمنت بین المللی آسیایی اروپایی 2015 ووشو در ایروان زیر نظر سازمان بین المللی کی دان توسط سازمان بین المللی کمربند طلایی برگزار گردید که این تورنمنت بصورت آزاد برگزار می شود.تیم باشگاه علی بن ابی طالب (ع) بعنوان نماینده کشور ایران از طرف فدراسیون ووشو به این مسابقات اعزام شد به دلیل افتخارات زیاد در سطح کشوری، در این مسابقات تیم ما بالاتر از آمریکا و ارمنستان برفراز سکو قرار گرفت.

افتخارات کسب شده تیم اعزامی باعث گردید که مدرک لیسانس تربیت بدنی نخبگان کشوری که مدرکی معادل می باشد براساس رزومه ورزشی در بازیهای بین المللی زیر نظر قوه قضائیه صادر شود.

 

با خبر شدیم شما موفق به دریافت گواهینامه سطح دوم علوم و فنون مهارتی معادل کارشناسی از بنیاد علمی دانش پژوهان شده اید  در خصوص اخذ این مدرک توضیحاتی بفرمائید؟

توفیقی که خداوند به من عنایت فرمود در کسب مدال طلای جهانی باعث دریافت این گواهینامه شده ام که جا دارد از مسئولین فدراسیون و مربیان تشکر فراوان کنم و این مدرکی است که به نخبگان ورزشی تعلق می گیرد.

افتخارات کسب شده تیم اعزامی باعث گردید که مدرک لیسانس تربیت بدنی نخبگان کشوری که مدرکی معادل میباشد براساس رزوم ورزشی در بازیهای بین المللی زیر نظر قوه قضائیه صادر شود.

مدرک لیسانس معادل نخبگان کشوری از طرف دانشگاه دانش پژوهان با نظارت قوه قضاییه و دانشگاه تربیت بدنی روبرت کردن انگلستان صادر شده  ، کاملاً جنبه قانونی دارد و قابل استعلام حتی از دانشگاه روبرت کردن می باشد و شرایط کسب مدرک برای من بدلیل کسب مدال طالی جهانی مدرک صادر شده در دو مقطع بالاتر از مقطع تحصیلی کنونی صادر می شود و برای سازمانهای ایرانی و خارجی نظیر فنی و حرفه ای و تربیت بدنی دارای اعتبار است.

 

با کسب این مدرک ، شما چه امتیازی خواهید داشت؟

هرکس که موفق به کسب این مدرک شود مجوز دائر نمودن باشگاه ورزشی را در هر کجا که تمایل دارد دارا می باشد.

 

چه کسانی در کسب این موفقیت ها سهیم بودند و عامل این موفقیت های خود را درچه
می دانید؟

ورزش جهت حضور در مسابقات چه استانی و چه بالاتر لازمه تمرین فراوان می باشد که من برای مسابقات مجبور بودم هر روز به مدت دو تا سه ساعت تمرین مشغول تمرین باشم و با توجه به حجم درس های مدرسه، کلاس زبان و غیره واقعاً مشکل است،  که در این میان خانواده با کمک های خود و از همه مهمتر دل گرمی و امیدی که به من دادند شاید نقشی پر رنگتر داشته باشند.

 

چرا به این  رشته  ورزشی  علاقه مند  شدید؟

ازکودکی که فیلم در تلویزیون خانه مان می دیدم گرایش عجیبی به فیلم های رزمی داشتم حتی عکس بازیگران رزمی را جمع می کردم.  مطالعه روی سبکهای مختلف داشتم تا بالاخره ووشو را انتخاب نمودم.

 

برخی افراد معتقدند که فعالیت های ورزشی مانع کسب تحصیلات عالی می شود نظر شما در این مورد چیست؟  آیا در بازدهی آموزش و تحصیل شما تأثیری داشته است؟

به نظر من وقتی خستگی جسمی ناشی از تلاش و کوشش زندگی روزمره را با استراحت و خواب برطرف می کنیم ، روح مان نیز به استراحت نیاز دارد که این نیاز روح با ورزش تعامل خوبی دارد، اگر چه موفق شدن در چند جهت زندگی ، درس، ورزش شاید سخت باشد ولی علاقه و فضای دید انسان آن همه سختی را شیرین می کند.

 

ورزش چه تأثیری در زندگی شما داشته است؟

این سوال شما مرا یاد شعر معروف حکیم فردوسی انداخت که " ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی گژی زاید و کاستی " ، ورزش فاکتور مهم سلامتی روح و جسم، شادابی و سلامت است که وقتی به صورت فرهنگ در جامعه پیاده شود سلامت جامعه تضمین می گردد.

 

در آینده چه برنامه هایی برای خود پیش بینی کرده اید ودوست دارید چه کاره شوید؟

البته پیش بینی برای آینده کمی مشکل است ولی برنامه من ادامه همین راه تحصیل در کنار ورزش است با جدیت تمام، دو ستاره ای که در افق زندگی من روشن است.

 

یک جمله در مورد ورزش بگویید؟

خیلی چیزهای خوب وجود دارد که غذای جسم انسان است و خیلی چیزهای خوب دیگری که غذای روح انسان است ولی ورزش غذای روح و جسم انسان است "بیایید تا توانایی داریم از این موهبت الهی کمال استفاده را ببریم".

در پایان چه توصیه ای به هم سن و سالهای خودت دارید؟

زدن چند کلید کامپیوتر در بازیهای کامپیوتری ورزش نیست. نظاره گر ورزش شنا یا فوتبال و اسکی ورزش نیست .شما همگی قهرمانید. ورزش کنید و خودتان را باور کنید.

ضمن تبریک این افتخارات ارزشمند به شما ورزشکار نوجوان ، به خاطر سعه صدر و همراهی شما در تهیه این مصاحبه کمال تشکر را داریم از خداوند بزرگ برای شما و تمامی نام آوران و افتخار آفرینان کشور عزیزمان ایران سلامتی و توفیق روز افزون آرزومندیم.

                                                             

تعداد بازدید : ۱,۶۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید