درگفتگو با کریم محجوب ،کاریکاتوریست

لذت از هنر و امید وصف حال ما

لذت از هنر و امید وصف حال ما
(شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵) ۱۴:۰۰

سال هاست که همکار ما در شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.با سلاح شوخ طبعی به جنگ تلخی روزگار رفته است وحتی بیماری نیز نتوانسته او را از دنیای هنر جدا کند. لبخند او به زندگی نشان از رضایت او از وضعیت فعلی است. پای صحبت اوکه می نشینی امید برایتان معنا می شود.

وی توانسته درکنار مشکلات موجود کار و زندگی باز هم درکسب تجربه ای جدید از هنر فعالیت نماید. حاصل گفتگوی صمیمانه خانواده پتروشیمی را با این همکار بخوانید:
کریم محجوب 43 ساله متولد تهران وفارغ التحصیل مدیریت بازرگانی از دانشگاه نفت می باشد.او از اواخر سال 76 به استخدام صنعت پتروشیمی درآمد واکنون سرپرست وام خارجی درامور مالی شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.
وی درخصوص میزان علاقه مندی خود به هنر گفت: از کودکی به نقاشی علاقه داشتم زیر نظر هیچ استادی آموزش ندیدم  و براساس علاقه خاص و انگیزه حسی که داشتم آن را ادامه دادم و از دوران دانشگاه با مجلات مختلف همکاری کردم.
این کاریکاتوریست درخصوص سابقه فعالیت هنری خود می گوید: از دوران دانشگاه در زمینه کاریکاتور با مجلات گل آقا ،کیهان کاریکاتور، طنز و کاریکاتور وبه طور کلی بسیاری ازنشریاتی که جنبه طنز داشتند همکاری کردم.
محجوب علاوه برنقاشی وکاریکاتور هایی که به تصویر کشیده است طراحی جلد کودک را نیز به انجام رسانده است و از سالها پیش با روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی درزمینه های مختلف همکاری داشته است.
به گفته وی از سال 79 که به بیماری ms مبتلا شد با پیشرفت این بیماری و از کارافتادن سمت راست بدن که منجر به عدم امکان طراحی کاریکاتور شد وی تصمیم گرفت هنر را از طریق کامپیوتر و نرم افزار های موجود ادامه دهد وخود را در انیمیشن سازی که رشته بسیار جذابی است محک بزند.
وی درحال حاضر دراین زمینه فعالیت می کند وباز هم به تنهایی و با کمک نرم افزار به فراگیری آن پرداخته و کارهای زیبایی دراین زمینه ارائه داده است.
محجوب با اشاره به جایگاه انیمیشن درکشورگفت:در ایران انیمیشن بیشتر به صورت 3 بعدی اجرا می شود که دارای سیستمهایی با قابلیتهای سخت افزاری بالایی هستند و من کارهای دو بعدی امثال کار های علی درخشی که انیمیشن دیرین دیرین را می سازد دوست دارم واورا از قدیم الایام می شناسم .
وی می گوید امیدوارم افرادی که مشکلاتی مثل من دارند فقط قسمت خالی لیوان را نببینند . من از این بیماری خیر دیدم زیرا این بیماری برای من فیلترینگ است. زمانی وقتم را دررانندگی وکارهای اضافه دیگر تلف می کردم که همه با این بیماری فیلتر شد وحالا کارهایی را که می توانم ولذت می برم انجام می دهم.
وی درخصوص ارزش کار هنری می گوید:یک هنرمند احساس می کند که کارش چگونه است و آیاآن کار خوب و حرفه ای هست یا نه که البته کسانی که با هنر زندگی کرده اندآن را درک می کنند . من مدعی نیستم که با هنرزندگی کردم و بهای هنر را باید آنها که حرفه ای هستند و با هنر زندگی می کنند بگویند.
این کاریکاتوریست که علاوه بر اعداد وارقام وحساب وکتاب در رشته کاری خود و رضایت از آن، زندگی باهنر را  لذت بخش معرفی می کند و  از آن به عنوان تفریح و علاقه شخصی نام می برد تصمیم دارد بعد از دوران بازنشستگی نیز آن را ادامه دهد و به بازار آن هم فکر نمی کند.
وی با اشاره به تلفیق کار وهنر، ضمن تشکر از رییس وهمکارانش با خنده می گوید که ازتحمل آنان ممنونم.
نشریه خانواده پتروشیمی برای این همکار هنرمندآرزوی موفقیت وسلامتی روزافزون دارد.

تعداد بازدید : ۱,۳۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید