گفتگو با زهرا پورعلی نژاد قهرمان کاراته درماهشهر

می خواهم کاراته را تا استاد بزرگی کیوشی ادامه بدهم

می خواهم کاراته را تا استاد بزرگی کیوشی ادامه بدهم
(سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵) ۱۱:۲۳

زهرا (پانیذ) پورعلی نژاد متولد1384 است .وی فرزند حمید رضا پورعلی نژاد، شیمیست آزمایشگاه پلیمری پتروشیمی شهید تندگویان می باشد

 . ساکن شهرک بعثت در ماهشهر است و توانسته است با تلاش خود ،خانواده و مربی اش و با توجه به امکانات موجود در ماهشهر به افتخارات بزرگی در رشته کاراته دست یابد وحتی درزمینه بین المللی نیز نام آور و دررده سنی خود قهرمان شده است ماحصل گفتگوی ما را با او درخصوص موفقیت ها و تداوم راهش می خوانید:
زهرا مدت چهار سال است که کاراته را شروع کرده و در مسابقات مختلفی شرکت کرده است .از افتخارات ورزشی او حضور در مسابقات استانی سالهای 91 و 92 در رشته های کاتا و کومیته است که به مقام نخست دست یافته و موفق به کسب مدال طلا شده است . افتخارات او به داخل کشور ختم نمی شود و توانسته است درزمینه بین المللی نیز در مسابقات بین المللی 2013 ارزروم ترکیه در رشته کاتا انفرادی به مقام نخست دست یافته و مدال زرین طلا را بدست آورد .
او می گویدتلاش بسیاری کرده ام تا به این موفقیت دست یابم . در حالت عادی سه روز در هفته، و هر روز یک و نیم ساعت تمرین کرده ام که البته قبل از مسابقات تمرین فشرده تر است. او در کلاسهای کاراته سازمان منطقه ویژه ماهشهر که در شهرک بعثت واقع است، تمرین می کند.
زهرا درپاسخ به انگیزه فعالیتش دراین رشته و ادامه آن گفت: من به علت تشویق ویژه مربیان کاراته به ویژه پیشکسوت این رشته در ماهشهر سرکار خانم آرمان به سمت این رشته کشیده شدم و در مدت کوتاهی به قهرمانی استان در سال 91 نایل شدم. کاراته تحرک و قدرت خاصی را به نمایش می گذارد و من این رشته ورزشی را خیلی دوست دارم. و تصمیم دارم این رشته را تا مرحله استادی ادامه بدهم.
او برنامه ریزی و علاقه خاصی به رشته و درس خود دارد و عنوان می کند من کاراته را کنار درسم ادامه می دهم و خیلی دوست دارم که در درس هم بتوانم روزی دانشمند و پژوهشگر شوم. وقت بی کاری ندارم. چون ضمن درس و ورزش در کلاسهای زبان انگلیسی خارج مدرسه که توسط شرکت عملیات غیر صنعتی برگزار می شود شرکت مستمر دارم.
او از امکانات ورزشی در ماهشهر رضایت دارد و ابراز امیدواری می کند که باید برای حفظ موقعیت کاراته و آینده این رشته توجه بیشتری به آن شود و وجود باشگاه حرفه ای را با توجه به موقعیت ممتاز کاراته این منطقه در سطوح داخلی و بین المللی بیش از پیش لازم می داند.
او که مربی خود را خیلی دوست دارد می گوید دوست داشتم سنسی آرمان در منطقه حضور داشته باشد. او به کاراته همه ما توجه دقیق دارد. کاراته ماهشهر به این مربی دلسوز هنوز هم نیازمند است.
او اعتقاد دارد ورزش باعث نشاط همه می شود و می گویدمن از بچه های هم سن و سال خودم انتظار دارم ورزش را فراموش نکنند.
ازحس وحال او در لحظه قهرمانی که می پرسم پاسخ می دهد زمانیکه روی سکو می روم و می بینم که باعث افتخارکشورم شده ام بی نهایت خوشحال می شوم.
او درپایان می گوید از مربی و پدر و مادرم سپاس گزارم. افراد زیادی برای این قهرمانی به من کمک کرده اند من به همه آنها افتخار می کنم و امیدوارم در زندگی شاد و سربلند باشند.


تعداد بازدید : ۲,۳۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید