شماره 27

تغییرات چیدمان خانه در بهار

(چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷) ۱۱:۰۰

اسفند، ماه خاصی است و همواره احساس دوگانه ای در دل ایجاد می کند. از سختی کارهای پایان سال که بگذریم، تغییرات ایجاد شده در فضای خانه، همه را آماده می کند که با نشاط به استقبال بهار بروند.

 بهاری که اگرچه هر سال تکرار می شود، اما تکراری نیست. هرسال بهار به گونه ای از راه می رسد که گویی اولین بار است که می آید. با شگفتی ها و زیبایی های بی نظیر. پیراستن وآراستن خانه در آستانه سال نو، ما را آماده می کند که از درون نیز پذیرای تغییرات باشیم و با مثبت نگری بیشتری برای زندگی برنامه ریزی کنیم.
در آستانه سال نو تغییر چیدمان خانه، یکی از دغدغه های خانواده می شود. هم میتوان برای نوسازی خانه برنامه ریزی اساسی کرد که هزینه بر خواهد بود وهم می توان با تغییرات کوچک وکم هزینه، حال وهوای خانه را عوض کرد.
د راین مجال، چند مورد برای اعمال تغییرات، پیشنهاد می کنیم:
ممکن است آپارتمان شما ورودی داشته باشد؛ فضایی که چندان مفید به نظر نمی آید، ولی اولین جایی است که به چشم می آید؛ پس خوب است که این فضا را با گلدان و گل های بهاری و گیاهان سایه دوست تزیین کنید. هم می توانید از گلدان های دیواری و هم گلدان های روی پایه استفاده کنید. یا شاید فضای ورودی شما طوری باشد که با یک شلف کوچک، آینه، نصب چند تابلوی نقاشی و یا قرار دادن سفره هفت سین کوچک و یا حتی مینیاتوری، خوش آمد گویی ویژه ای برای مهمانانتان داشته باشید. تزیین در ورودی هم می تواند راهکاری ساده، اما جذاب باشد. مانند تصاویر زیر سعی کنید طرح های خلاقانه برای زیبا سازی ورودی خانه تان ارایه کنید.
کوسن ها
برای تغییر دکوراسیون، نیازی به هزینه بالا نیست. با کمی دقت و توجه، به وسیله گلدان های گل، قاب عکس ها و نقاشیه و کوسن های رنگی می توانید فضا را به کلی تغییر دهید. کوسن ها، علاوه بر گرما بخشیدن به منزل و روح دادن به فضا، راحتی بیشتری را ایجاد کرده و احساسی از نرمی و لطافت، هنگام نشستن بر روی مبل ایجاد می کند. استفاده از کوسن در منزل، علاوه بر تنوع بخشی، کم هزینه است و به همین سبب، در فصول مختلف می شود آنها را عوض کرد. و بدین ترتیب همیشه فضایی با رنگ های جدید و متنوع داشت.
افزودن رنگ به خانه در تغییر روحیه و حال و هوای افراد، نقش بسیار مهمی ایفا کرده و از نظر روانشناختی، نقش موثری در انتقال احساسات مثبت در انسان ایفا می کند؛ و این، نیازی است که در جوامع صنعتی و ماشینی امروز بیش از پیش احساس می شود.
از آنجا که رنگ آمیزی مجدد دیوار ها با رنگ جدید، زمان بر و هزینه بر است و همینطور تعویض مبلمان، سالانه برای ایجاد تنوع، مقرون به صرفه نخواهد بود، بنابراین یکی از بهترین راهکارها برای تزریق رنگ های شاد و انرژی بخش به منزل استفاده از قاب عکس ها، گلدان های رنگی و کوسن ها با طرح ها و بافت های متفاوت است.
آشپزخانه
عوض کردن کابینت آشپزخانه هم از جمله راه های پرهزینه محسوب می شود، اما شما دو گزینه دیگر نیز دارید. یکی رنگ کردن و دیگری استفاده از استیکرها و برچسب های کابینت. بهتر است برای داشتن یک آشپزخانه مدرن تر تمامی کابینت ها را با یک طرح و نقش، تغییر ندهید. می توانید از دو رنگ مکمل استفاده کنید و یا استیکرهای طرح دار و ساده را در کنار هم داشته باشید. همه این موارد به سبک دکوراسیون آشپزخانه شما بستگی دارد.
داشتن یک شلف دیواری ساده و زیبا می تواند یک ایده نوروزی برای آشپزخانه شما باشد. چیدن ظرف های شیشه ای که از ادویه ها و خوراکی های رنگارنگ پر شده اند، تصویری است که می توان از یک آشپزخانه حرفه ای داشت. حتما از بین چندین شلف خلاقانه می توانید طرح مورد نیاز خود را پیدا کنید.
شال تخت
از شال تخت معمولا در هتل ها استفاده می شود. شاید پیش از این به آن توجه نکرده بودیم و نمی دانستیم چه کاربردی دارد. شال تخت، یک پارچه مستطیل شکل و باریک است که در لبه پایینی تخت پهن می کنند. در هتل ها این کار برای جلوگیری از کثیف شدن رو تختی از شال تخت استفاده می شود، اما ما هم می توانیم در خانه هایمان از آن استفاده کنیم. شما هیچ محدودیتی در انتخاب این پارچه ندارید. می تواند از هر جنس دلخواهی دوخته و آماده شود. بنابر دکوراسیون اتاق خود می توانید از حریر، ساتن، مخمل و حتی شال های بافتنی استفاده نمایید. رنگ آن نیز می تواند از یک از رنگ های به کار رفته در رو تختی باشد، روبالشی و کوسن های روی تخت می تواند از رنگ زمینه روتختی و شال باشد. همه اینها به شما برای طراحی یک اتاق خواب زیبا کمک می کند.

نویسنده:نیما پرویزی مریدانیپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید