شماره 27

آشنایی با گل های بهاری

آشنایی با گل های بهاری
(چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷) ۱۱:۰۰

گل های مختلفی برای فصل بهار وجود دارد که به زندگی زیبایی و طراوت می بخشد که می توانید با روش کاشت آن آشنا شوید.

گل مینای چمنی
انواع پر پر و گل درشت مینای چمنی در گلدان در ایام بهار برای پشت پنجره ها نیز مناسب است.
به طور کلی مینا چمنی، به رنگ های سفید، صورتی، بنفش و قرمز می روید. مینا چمنی، خاکهای خوب سبک و نقاط آفتابی و سایه آفتاب را ترجیح می دهد، و ریشه هایش در خاک زیاد مرطوب، می پوسد و در نتیجه در سرما از بین می رود، در این صورت برای محافظت از سرما، در حاشیه ها توسط پوشش سبکی از شاخه های کوچک آن را می پوشانند.
اگر منطقه زندگی شما تابستان‌های خنک دارد، می‌توانید در اواسط زمستان، کاشت دانه را در فضای بسته شروع کنید و در اواسط بهار آنها را بیرون ببرید. برای داشتن رنگ‌های بهاری در بستر یا جعبه‌های گل جلوی پنجره‌ها، میناهای چمنی فوق‌العاده هستند. وقتی آنها را در حاشیه‌ یک مسیر می‌کارید خارق‌العاده به نظر می‌رسند، در دسته گل هم وجود گل‌های این گیاه به جذابیت و زیبایی دسته‌گل می‌افزاید.
گل میمون
گل میمون به صورتی بسیار زیبا می روید؛ یعنی خوشه ای از گل های رنگی روی گیاه تیره ظاهر می شود که زیبایی فراوانی به فضای منزل شما می بخشد. گیاهی دائمی است؛ ولی چون تنها تا دمای صفر درجه سانتیگراد را می تواند تحمل کند، اکثرا" به عنوان گیاه یکساله کشت می شود. در نواحی با زمستان های معتدل، ( حداقل حرارت، صفر درجه ) این گیاه سرمای زمستان را تحمل نموده و در سال دوم، گلدهی خوبی دارد. ولی در سال های بعد چنانچه باقی بماند، مرغوبت خود را ازدست می دهد.
کاشت میمون نیز همانند بنفشه است. بذر میمون بسیار ریز است و تنها باید روی سطح خاک پاشیده شوند و با اندکی فشار به خاک بچسبند. بذرها را می توان در محیط داخل خانه و8- 6هفته قبل از پایان فصل سرما کاشت. وقتی گیاه 3 تا 4 برگ درآورد باید سر آن را قطع کرد تا گیاه، چند شاخه و زیباتر شود. بهتر است گل میمون در محل های آفتابگیر کاشته شود، البته حاشیه های نیمه سایه نیز مناسب هستند. یادآور می شود که نشای میمون در اواخر زمستان برای فروش عرضه می شود که می توانید آنها را خریداری کنید و در باغچه منزلتان بکارید.تعداد بازدید : ۲,۱۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید