شماره31

سلامت پوست و ماسک زرد چوبه

سلامت پوست و ماسک زرد چوبه
(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۵۸

فصل گرما است و تابش آفتاب، پوست را تیره می کند. نور خورشید، علاوه بر تیره کردن پوست، طراوت و رطوبت پوست را نیز از بین می برد. آلودگی هوا، رژیم غذایی نامناسب و استرس از مهم ترین علل تیره شدن پوست صورت و بدن هستند .برای حفظ سلامت و همچنین زیبایی پوست، میتوان از روش های سنتی و کم هزینه استفاده کرد.

ماسک زردچوبه، یکی از بهترین و موثرترین روش های طبیعی و خانگی برای سفید تر شدن رنگ پوست صورت محسوب می شود. در متن ذیل، چند ماسک ترکیبی زرد چوبه معرفی می شود. با شناختی که از پوست تان دارید می توانید انتخاب کنید.

خواص زردچوبه برای سفید و روشن شدن پوست

ترکیب قدرتمند کورکومین در زردچوبه، خواص شگفت انگیزی را در این ادویه پر مصرف به وجود آورده است؛ در کنار ده ها خواص مفید، آنتی اکسیدان ها و کورکومین های موجود در زردچوبه با کاهش تولید ملانین، باعث روشن تر و سفید تر شدن پوست صورت و بدن می شوند.
علاوه بر اینها زردچوبه، دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی قوی بوده و به سلامت هرچه بیشتر پوست کمک کند.

انواع ماسک های زردچوبه برای روشن کردن پوست

1• ماسک زردچوبه و عسل برای پوست صورت
عسل دارای خواص ضد التهابی بوده که باعث سفید تر و روشن تر شدن پوست صورت خواهد شد.
طرز تهیه: یک قاشق غذا خوری پودر زردچوبه و 1 قاشق غذا خوری عسل طبیعی را در یک کاسه با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و بر روی پوست کرم مرطوب کننده بمالید.
از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید تا در عرض 1 ماه پوست شما روشن تر شود.
2- ماسک زردچوبه و لیمو ترش
یکی از بهترین ترکیب ها برای روشن شدن پوست، زردچوبه و لیموست؛ زردچوبه به پوست نفوذ کرده و ملانین را تجزیه و آب لیمو ترش تازه هم به عنوان عامل سفید کننده عمل می کند.
لیمو ترش همچنین به کاهش چربی پوست کمک کرده، پوست را شفاف تر می کند.
طرز تهیه: قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با 2 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.
این ماسک را 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید تا پوست شما روشن تر شود.
3- ماسک زردچوبه و عسل و آب لیمو ترش
خواص عسل در سطور بالا گفته شد. آب لیمو ترش تازه هم حاوی مقادیر بالای ویتامین C است که به پاکسازی پوست صورت کمک کرده و با از بین بردن سلول های مرده، باعث سفید تر شدن پوست می شود.
طرز تهیه: در یک کاسه، 2 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه و 2 قاشق غذا خوری عسل طبیعی ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید. بگذارید 15 دقیقه بماند، سپس صورت خود را با آب بشویید.
این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.
4-ماسک زردچوبه با ماست یا شیر
اسید لاکتیک موجود در شیر یا ماست پوست را عمیقا پاک سازی کرده و با از بین بردن سلول های مرده پوست به سفید تر و شفاف تر شدن رنگ پوست صورت کمک می کند.
طرز تهیه:2 قاشق غذا خوری آرد نخود را با 1 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه، 1 قاشق غذا خوری عسل طبیعی، 1 قاشق غذا خوری ماست یا شیر و 1 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.
این ماسک را 3 تا 4 بار در هفته استفاده کنید تا پوست شما روشن تر و سفید تر شود.
5- کرم سفید کننده و روشن کننده با زردچوبه
شما می توانید در خانه، کرم سفید کننده با زردچوبه تهیه کنید و با اطمینان از سلامت کرم دست ساز خود، آن را برای محافظت و روشن کردن پوست خود استفاده کنید.
طرز تهیه: 2قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با 2 قاشق غذا خوری عسل، 2 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه، 1 قاشق چای خوری روغن بادام، 1 قاشق چای خوری گلاب و 1/2 قاشق چای خوری گلیسیرین ترکیب کنید. آن را در ظرف شیشه ای بریزید و در جای خنک نگهداری کنید.
توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.


تعداد بازدید : ۲,۰۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید