شماره33

ورزش، بهترین گزینه برای پر کردن فراغت

ورزش، بهترین گزینه برای پر کردن فراغت
(شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۵۳

ورزش، تلاشی است برای اعتلای روح و جسم و تعالی فرد در انجام تمام امور؛ و ورزشکاران، یکی از این تلاشگران هستند.

پویا کاهد مجرد و متولد سال۱۳۶۸ شهرشیراز یکی از همان هایی است که روحش چون باغی پر ثمر، از نشاط و سرزندگی و تلاش ناشی از فعالیت های ورزشی در رشته تنیس، لبریز است.
او که به دلیل شرایط کاری پدر، از شیراز مجبور به مهاجرت به بندرماهشهر شده بود، حتی غربت هم نتوانست جلوی پیشرفتش را بگیرد. حالا موفقیت های ورزشی اش در این شهر، پر شمار است:در واقع، نوجوان بود که پا به عرصه ورزش گذاشت و حلقه ی اتصال خود را با دنیای ورزش برقرار کرد.
سال ۸۵ با عضویت در سوپر لیگ بزرگسالان و جوان نوین پتروشیمی بندرامام، پاشنه ی کفشش را ور کشید و فعالیت ورزشی اش را به صورت حرفه ای دنبال کرد. در این دوران، تقریبا سه سال، هم تیمی برادران عالمیان، تنیسورهای صاحب نام کشورعزیزمان ایران بود و به خاطر شاگردی جمشید نوروزی - که اکنون نیز در سطح شهرستان بندرماهشهر فعال است - به خود می بالد.
این کارمند جوان شرکت شیمی بافت که حالا تعداد افتخاراتش، بسیار و به بلندای کوه های موفقیت است، در ادوار مختلف با شرکت در مسابقات انفرادی و تیمی کشوری همچون پنجمین دوره مسابقات المپیاد دانشجویان کل کشور، صاحب مقام دوم دوبل انفرادی و مقام اول تیمی شد؛ قهرمانی مسابقات صنایع پتروشیمی منطقه در پنج سال متوالی با کمترین امکانات، تنها گوشه ای از افتخار آفرینی این جوان و هم تیمی هایش است.
او با قهرمانی مسابقات برگزار شده در سطح شهرستان نیز کارنامه ورزشی خود را پربارتر کرده است. صنایع پتروشیمی ماهشهر، مسابقات قهرمانی باشگاه های صنایع پتروشیمی کلیه ادارات و کارکنان، مسابقات ‌قهرمانی مساجد فعال شهرستان از جمله ی اینها است.
این ورزشکار جوان، چالش برانگیز ترین مشکل خود و هم تیمی هایش در ورزش را هزینه های سنگینی می داند که پرداختش گاهی از عهده یک کارمند خارج است. وجود یک سالن مجهز و خوب که از ابتدایی ترین نیاز ورزشکاران است، مسئله ای است که هنوز جای خالی اش احساس می شود.
ناهماهنگی هایی که در خصوص برگزاری مسابقات اتفاق می افتد، نیز از مسائلی است که ذهن این ورزشکاران را به خود مشغول می کند.
با این حال و با تمام مشکلاتی که وجود دارد او و هم تیمی هایش نخواهند گذاشت که لذت رسیدن به موفقیت را تجربه نکنند و با سختکوشی این مسیر را ادامه خواهند داد.
تعریف می کند که: سال۱۳۹۱ بعد از بازگشت از خدمت سربازی ام به پیشنهاد مربی سوپر لیگ بزرگسالان، جناب آقای حسنی در مسابقات انتخابی شرکت کردم و به دلیل علاقه ام به تنیس، سعی کردم که وزنم را به وزن ایده آل مسابقات انتخابی سوپر لیگ برسانم. آنقدر تلاش کردم که از بین سی نفر اول شوم.
پویا کاهد که حالا جوانی در ابتدای دهه سوم زندگی اش است، ورزشکاری ‌است با انگیزه ای بیش از پیش که خود را برای شرکت در مسابقات وزارت علوم به میزبانی گیلان آماده و برای مسابقات قهرمانی جهان دور خیز می‌کند.
او حمایت های بی دریغ دوستان و مسئولان را خصوصا مدیریت شرکت پتروشیمی شیمی بافت و مدیریت دانشگاه خوزستان که قدم به قدم همراهش‌بوده اند را فراموش‌ نمی کند و یادآور می شود که در مرام ورزشکاری، فراموشی عزیزان جایی ندارد.
وی می‌گوید: در حال حاضر، عضو هیچ تیمی نیست، ولی مرداد ماه در مسابقات قهرمانی دانشجویان کل کشور شرکت داشته که مبدا حضور در مسابقات وزارت علوم است و اگر فرد، مقام بیاورد، به عنوان تیم اول یا نفر انفرادی صعود کند، می تواند خود را برای شرکت در مسابقات دانشجوبی کل کشور آماده کند.
مرداد سخت و پر فشار برای پویا کاهد، بستر اضطراب مسابقات قهرمانی دانشجویان کل کشور بود که در نهایت، تندیس مقام اول در بخش تیمی را به آغوششان سپرد و در قسمت دوبل یا دو نفره ازبین دو تیمی که از استان خوزستان به این جام اعزام شده بودند، تیم صنایع ماهشهر دوم شد.
پیشنهاداتی که از سوی پتروشیمی تندگویان برای عضویت در تیم صنایع پتروشیمی کل کشور، به عنوان بازیکن داده شد، این جوان ورزشکار را هم پای میز مذاکره کشاند و به توافقات خوبی رسیدند که نتیجه این توافقات، آماده سازی برای شرکت در مسابقاتی است که نیمه دوم آذر ماه در شیراز برگزار خواهد شد.
پویا کاهد جوان، سطح مسابقات را در ردیف بالا ارزیابی می کند و همین بالا بودن سطح مسابقات را از عوامل تلاش بیشترشان برای کسب مقام می داند؛ چرا که تیم ها از بازیکنان صاحب سبک، بنام و قوی برخوردارند و دومین دلیلش را وضع قوانینی می داند که باعث شده مسابقات صنایع پتروشیمی و وزارت نفت در دو رده سنی بالای چهل سال و زیر چهل سال برگزار شود.
پویا می گوید: تیم های عسلویه، تیم های مرکزی که به واسطه حضور دفترشان در تهران از امکانات تمرینی و سطح بالاتری برخور دارند، باعث شده است که ما نیز سخت کوشانه تر در این میدان کار زار ظاهر شویم که خدارا شکر تا به این لحظه، نتایج همان چیزی بوده که خواسته ایم.
درباره تعدد مسابقات برگزار شده، ادامه می دهد: طبق زمان بندی اعلام شده تا پایان ساال جاری، مسابقات قهرمانی صنایع پتروشیمی را پیش رو داریم که هفتاد درصد تیم های شرکت کننده از ماهشهر هستند. در واقع، با همسایه های خود که تیم هایی از شرکت های پتروشیمی اروند، امیرکبیر، تندگویان، بوعلی سینا، بندرامام، بهداشت و درمان هستند به رقابت می پردازیم که در مسابقات کشوری عسلویه هم تیم می دهد، اراک و شیراز و شهرهای دیگر نیز حضور قوی خواهند داشت که سطح مسابقات را بالا برده اند. در مجموع، ورزش، بهترین گزینه برای پر کردن اوقات فراغت جوانان در شهرهای کوچکی است که در کنار ورزیده و سالم شدن، ارتباطات اجتماعی خود را توسعه دهند. امید آنکه روزی ضرورت تقویت ورزش های سالم، به افزایش بودجه و امکانات سالن های ورزشی منجر بشود.
گزارشگر:قادر هادی نیاتعداد بازدید : ۴۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید