شماره46

گزارش برنامه های ویژه کارکنان و خانواده های شرکت فجر انرژی در ایام کرونا

گزارش برنامه های ویژه کارکنان و خانواده های شرکت فجر انرژی در ایام کرونا
(یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۱

همزمان با شروع ویروس کرونا در ایران و برنامه ریزی برای مقابله با آن ،مجتمع های صنعت پتروشیمی نیز از جمله صنایعی بودند که در راستای مسئولیتهای اجتماعی خود تا کنون اقدامات مهمی برای کارکنان و خانواده آنان انجام داده اندتا این عزیزان شرایط را با دغدغه های کمتری سپری کنند.روابط عمومی شرکت فجرانرژی نیز در این خصوص با اجرای برنامه ها و الزامات پروتکل های بهداشتی سعی کرده با استفاده از فضای مجازی و آنلاین ، برنامه های فرهنگی ومفرحی را برای خانواده ها مخصوصا در ایام و رویدادهای مختلف فرهنگی فراهم کند.

نشریه الکترونیکی خانواده پتروشیمی ضمن تشکر ازهمکاری آقای صیفوری رییس روابط عمومی این شرکت و استقبال از برگزاری برنامه های متنوع برای همکاران و به ویژه خانواده های آنان گزارش ارائه شده از این شرکت را منتشر می نماید.امید است که انتشار این گزارش، مقدمه ای باشد برای ارائه گزارش شرکتهای دیگر این صنعت که همواره به سرمایه انسانی خود و حامیان  آنان که خانواده های محترمشان می باشند همیشه بها داده و زحمات آنان را ارج می نمایند. خواندن این گزارش خالی از لطف نیست با ما همراه باشید:

یکی از مهمترین کارهایی که در شرکت فجر در دستور کار قرار گرفت، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی رعایت بهداشت بین کارکنان و خانواده آنها بود.


بنابراین بسته اطلاع رسانی متنوعی در قالب # فجرو سلامت #تهیه شد و از طریق تهیه کلیپ های آموزشی ، تولید انیمیشن طنز، اینفوگرافی ،موشن گرافی و ارسال متون تاثیر گذار برای خانواده ها و کارکنان اطلاع رسانی گستره شد تا از آثار شیوع بیماری کروناویروس ایمن تر بمانند. این تولیدات رسانه ای از طریق آپارات، وبسایت، شبکه داخلی (روزتاب)، اینستاگرام و نشریه داخلی بامداد به مخاطبان منتقل شده است.

همچنین # پویش زنگ تندرستی# با هدف توسعه فرهنگ سلامت و برای حفظ سلامت خانواده ها در ایام کرونا هر هفته در اینستاگرام کلید خورد و در حال انجام است. شکل کار اینگونه است که انجام حرکات ورزشی توسط مربی ورزش فجر،شنبه ها صبح ساعت 10 در اینستا گرام فجر بارگذاری می شود و خانواده ها می توانند به همراه فیلم حرکات ورزشی انجام دهند.همچنین با هدف توسعه این فرهنگ در جامعه در آپارات و پایگاههای خبری نیز اطلاع رسانی می شود.


از جمله برنامه های جذاب در فضای مجازی ، مسابقه روز جهانی کودک با موضوع" آموزش مجازی در خانه " بود که در اینستاگرام شرکت فجر برگزار شد . در این مسابقه فرزندان کارکنان داستان و ویدیوهای درسی خود را ارسال کردند ، برندگان این مسابقه 3 نفر از فرزندان بودند که روز 24 آذر معرفی شدند .همچنین در این مدت نهمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم، دعاخوانی و اذان در سه بخش فرزندان، همسران ، بانوان شاغل و کارکنان فجر انرژی خلیج فارس از شنبه 29 آذرماه به مدت ‌۲ روز با حضور بیش از 120 شرکت کننده برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که به همت پایگاه بسیج شرکت فجر برگزار شده است بیش از 70 نفر از کارکنان و فرزندان آنها و بیش از 50 نفر از همسران کارکنان شاغل در فجر در نمازخانه فجر ناحیه 2 با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به رقابت پرداختند.

همچنین دبیرخانه مسابقات قرآنی نیز کیفیت و استقبال از مسابقات قرآنی فجر در سطح منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را "بسیار خوب" ارزیابی کرده است؛ این در حالیست که هشتمین دوره مسابقات قرآنی فجر در سال گذشته با حضور 100 شرکت کننده در در دو بخش شفاهی و کتبی در مجموعه فجر انرژی خلیج فارس برگزار شده است.

نفرات اول تا سوم این مسابقات برای شرکت در نهمین دوره مسابقات اذان، حفظ، قرائت قرآن کریم، مفاهیم نهج البلاغه و مهدویت صنایع پتروشیمی کشور که سال جاری برگزار خواهد شد به دبیرخانه این مسابقات معرفی می‌شوند.

 


به مناسبت عید غدیر خم ، توزیع کتاب کودک، پرچم و بادکنک برای فرزندان و همچنین بین همکاران توزیع شد .

در ادامه مسابقه با موضوع" هرخانه یک حسینیه " بمناسبت ماه محرم در اینستاگرام فجر برگزار شد . در این مسابقه از میان عکس های ارسالی 5 نفر از همکاران که عکس حسینه و عزاداری ایام محرم در منزل خود را ارسال کرده بودند، برنده و اسامی برندگان از طریق اینستا گرام فجر و روزتاب (سامانه اطلاع رسانی درون سازمانی) اعلام شد .