یک طرح دیگر از سبد جهش دوم صنعت پتروشیمی آماده افتتاح رسمی

طرح پترو پالایش کنگان در آستانه بهره برداری رسمی

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۲۳

طرح پترو پالایش کنگان به عنوان یکی از طرح های مهم و استراتژیک جهش دوم صنعت پتروشیمی، در فهرست بهره برداری رسمی گرفت.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان با بیان اینکه واحد بازیابی اتان هم اکنون در مدار تولید است، اظهارکرد: طرح بازیابی اتان در پارس جنوبی با ظرفیت 3 میلیون و پانصد هزار تن محصول آماده بهره برداری رسمی است.

حمید قادری با بیان این مطلب که عملیات اجرایی این طرح در زمانی کمتر از 5 سال و در زمینی به مساحت 65 هکتار انجام شده است، افزود: واحد طرح بازیابی اتان پتروپالایش کنگان شامل واحد های اجرایی استحصال اتان، پروپان، بوتان،C5+ و یوتیلیتی است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های این طرح که آن را نسبت به طرح های مشابه متمایز می کند، همجواری با پالایشگاه نهم فاز 12 پارس جنوبی است و دسترسی به خوراک و تولید متنوع محصولات از ویژگی های آن در مسیر افزایش توان عملیاتی و پایداری تولید است.

قادری با بیان این که محصولات این شرکت در ابتدای زنجیره ارزش قرار دارد، تصریح کرد: راه اندازی واحد بازیابی اتان سبب اطمینان سرمایه گذاران برای ایجاد واحد های پایین دستی می شود.

وی افزود: طرح بازیابی اتان با تکیه بر توان و دانش بومی با اعتبار 440 میلیون یورو سرمایه گذاری و 3100 میلیارد تومان به صورت ریالی احداث شده است.

گفتنی است، عملیات اجرایی طرح پتروپالایش کنگان با مالکیت 99/9 درصدی شرکت سرمایه گذاری اهداف در سال 1393 آغاز شده است. خوراک این طرح گاز غنی شیرین است که از فاز 12 پارس جنوبی تامین می شود.

 

 

 

تعداد بازدید : ۱,۲۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید