شماره 49

زرد و خاکستری رنگ سال 2021

زرد و خاکستری رنگ سال 2021
(شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۵:۵۳

رنگ سال 2020 با تمام فراز و نشیب‌هایش در حال اتمام است و زمان آن رسیده تا رنگ سال 2021 را بدانیم. برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب شده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

موسسه پنتون طبق روال سال‌های گذشته رنگ سال 2021 را نیز معرفی کرده استه ر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می‌کنند و به دنبال رنگی می‌گردند که بتواند تاثیری موثر و چشمگیر بر جهان بگذارد. این بررسی‌ها می‌تواند شامل صنعت‌ سرگرمی‌های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه‌های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردشگری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد. این موسسه تصمیمی بسیار مفید را در زمانی بسیار پیچیده گرفته است تا طراحان مختلف از سراسر دنیا از آن استفاده کنند. این موسسه برای سال 2021 دو رنگ را انتخاب کرده است. رنگ سیمانی (طوسی بی‌نهایت خنثی) و رنگ آفتابی (زرد درخشان روشن) .

ترکیب دو رنگ طوسی و زرد نمادی از این است که سال 2021 چطور پیش می‌رود و اهمیت همبستگی و کمک به همدیگر را نشان می‌دهد.
این اولین بار است که یک طیف خنثی (طوسی) به عنوان رنگ سال انتخاب شده است و همچنین دومین بار است که دو رنگ همزمان به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود. اولین بار در سال 2016 بود که صورتی کمرنگ و طیف آبی به عنوان یک ترکیب رنگی در سال انتخاب شدند.

چرا رنگ‌های زرد و خاکستری به‌عنوان رنگ شاخص انتخاب شده‌اند؟

با توجه به تأثیر رویداد‌های یک‌ساله جهان بر انتخاب هرساله رنگ سال، بدیهی است که همه‌گیری ویروس کرونا نیز بر این انتخاب تأثیرگذار باشد. ویروس کرونا که در از ابتدای سال ۲۰۲۰ باعث تغییر تمامی مناسبات انسانی، اقتصاد و سیاست دنیا شد، جهان را به کما فروبرد. این کما اولین ثمره‌اش برای بشر یکجانشینی و قرنطینه خانگی بود و او را افسرده کرد.

با توجه به شرایط جهان، در سالی که گذشت، شاید انتخاب رنگ خاکستری بهترین توصیف رنگی از احوال این روزها باشد از طرفی با کشف واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون در برخی از کشورها درست در آستانه شروع سال جدید میلادی گویی بارقه امید در جهان حس می‌شود؛ و چه رنگی از رنگ زرد برای نشان دادن این بارقه امید باشد.

رنگ زرد ارتباط مستقیمی با سلامتی و شادی دارد و رنگی از خورشید است و رنگ طوسی نمادی از سنگ‌های ساحل.

رنگ زرد که نمادی از زندگی دوباره است نوید جهانی عاری از کرونا و بازگشت به روزهای گذشته را می‌دهد. این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده و از طرفی نیز یکی از معدود دفعاتی است که دو رنگ به عنوان ترند سال معرفی می‌شود.

رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های محبوب در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی است. با توجه به درخشانی رنگ زرد، با ترکیب این دو رنگ می‌توان ترکیب‌های زیبایی خلق کرد.
مثلاً رنگ مبل و بالشتک‌ها یا رنگ پرده‌‌ی خانه یا رنگ دیوارها با ترکیب این دو رنگ فضای زیبایی می‌سازد.

تأثیر رنگ زرد و خاکستری بر مد و فشن

در صنعت مد و فشن نیز از گذشته تا به‌حال، این دو رنگ همواره باهم استایل‌های زیبایی را به وجود آورده‌اند که ترند رنگ امسال احتمالاً برندها و طراحان لباس را دوباره به سمت استفاده از این رنگ‌ها سوق می‌دهد. این ترکیب در لباس‌های زنانه کاربرد بیشتری دارد که انتظار می‌رود طراحان لباس زنانه امسال از این رنگ‌ها بیشتر استفاده کنند.
انتخاب دو رنگ مستقل و بدون وابستگی به هم نشانگر آن است که ما چقدر به یکدیگر نیاز داریم تا بتوانیم همدیگر را کامل کنیم. سالی که در پیش رو داریم پر از ناشناخته‌ها و امید‌های بزرگ است. تمام شدن همه‌گیری کرونا، بهبود وضع اقتصادی و تمام شدن تبعیض‌های نژادی چیزی است که از سال دیگر انتظار داریم.
سال 2020 پر از بلاتکلیفی و تردید بود. سالی که با همه‌گیری کرونا تاثیر بزرگی در سبک زندگی و آرامش انسان‌ها گذاشت. بنابراین ما به رنگی نیاز داریم که برای ما آرامش و تسکین و قدرت را هدیه بیاورد.
ترکیب رنگ سال 2021 در صنعت پوشاک

زمانی که رنگ زرد با سایه‌ای از طوسی مخلوط شود حس طلوع خورشید و قدرت را نشان می‌دهد.
می‌توان از زمینه طوسی با ترکیبی درخشان از زرد در روسری، کفش، کیف یا پیراهن استفاده کرد. این ترکیب یک کنتراست عالی را نشان می‌دهد و برای استفاده در پوشاک مناسب است.

استفاده در گل آرایی

اگر می‌خواهید احساسات و اشتیاق کسی را تحریک کنید باید به سراغ رنگ‌های گرم مانند زرد بروید. این رنگ‌ها نمادی از سلامتی و مثبت اندیشی است و باعث ایجاد انرژی مثبت در محیط می‌شود. رنگ زرد در گل‌ها نشانه‌ای از سلامت و احترام است. از این رنگ می‌توان برای نشان دادن دوستی و مثبت اندیشی استفاده کرد.
همچنین اگر به دنبال کسب آرامش و و ایجاد توازن در خانه هستید باید از رنگ‌های خنثی مانند طوسی استفاده کنید.
رنگ طوسی برای کسانی که زندگی‌ای در توازن و محتاطانه را می‌پسندد مناسب است. رنگی میان سفید و سیاه و خنثی که هم زنان آن را دوست دارند و هم مردان.
گل رنگ طوسی نمادی از قدرت، میانه روی و رسمی بودن است.
ترکیبی از شور و تحرک رنگ زرد با ثبات و قدرت رنگ طوسی در گل‌آرایی می‌تواند یک تعادل و همبستگی زیبا و چشم‌گیر را رقم بزند.

تعداد بازدید : ۶,۸۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید