تنگه درزو عسلویه بهشتی در دل گرمای جنوب

تنگه درزو عسلویه بهشتی در دل گرمای جنوب
(جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۵

تنگه درزو مکانی در دل طبیعت و به دور از فضای شهری این مکان برای دوستان طبیعت گرد و کوهنورد بسیار عالی و تجربه زیبایی خواهد بود. این تنگه دارای آبشار های بسیار زیبا و حوضچه قلب و مکان های بسیار دیدنیاست . تنگه درزو ماشین رو نیست و معمولا طبیعت گردان به صورت گروهی به این مکان می روند. این تنگه به خاطر گرمای زیاد در فصل زمستان بسیار دلچسب برای آبتنی است و آب آن شیرین است.

یکی از مکان‌های طبیعی زیبا و دوست داشتنی که به عنوان یکی از آبشارهای ایران شهرت دارد، در استان بوشهر قرار گرفته است. بدون شک آبشار و تنگه‌ درزو یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین نقاط دیدنی بوشهر است.آبشار درزو در روستای اخند که ۱۵ کیلومتر از عسلویه فاصله دارد واقع شده است .  در میان کوه‌های این روستا، چشمه‌ای زیبا با طبیعتی بکر قرار گرفته که دیدن تنها عکسی از آن کافی ا‌ست تا وسوسه شوید و مسافتی طولانی را برای دیدن تنگه و آبشار زیبای درزو طی کنید.

رسیدن به این آبشار از طریق کوه‌‌پیمایی و کوه‌نوردی امکان پذیر است. برای رسیدن به این آبشار قدرت جسمانی نیازمند است. مسیر پیمایش این آبشار، رودخانه خشک شده است، که دارای سنگ‌های رودخانه‌ی است. در مسیر دره درزو، حوضچه‌هاى کوچکى از آب زلال قابل مشاهده است که نشان دهنده‌ی نزدیک شدن به این رودخانه است. از آنجا که مسیر این آبشار در دره واقع شده است، لذا این آبشار مناسب کودکان، افراد مسن و ناتوان جسمی نیست.

وجود گونه های گیاهی منحصر به فرد در اطراف چشمه و آبشار، زیبایی این طبیعت بکر را دو چندان کرده است.در مسیر، حوضچه‌های کوچکی از آب زلال را خواهید دید که نشان از نزدیک شدن به بهشتی دارد که نامش آبشار درزو‌ است. آبشاری با ارتفاع ۵۷ متر که در ارتفاع و بلندی دیواره‌هایش، نخل‌های خود‌رویِ زیبایی رشد کرده و دور‌تا‌دور آبشار را پوشانده‌اند.ماهی‌های کوچک و زیبایی را خواهید دید که منتظر هستند شما پا به آب بگذارید تا با ماساژ دادن پایتان از شما استقبال کنند .

اگر می‌خواهید لذت سفر برایتان دوچندان شود، دل به دریا بزنید و با شیرجه در حوضچه‌ آبشار، خودتان را از لذتی وصف‌نشدنی بهره‌مند کنید.حتی اگر اهل شنا کردن در محیط سرباز نیستید می توانید از خنکای آبشار و قطرات آبی که در هوا پراکنده می شود لذت ببرید.

همراه داشتن تجهیزات مناسب، قطعا سفر را برایتان راحت‌تر و دلچسب‌تر خواهد‌ کرد.کفش مناسب برای راهپیمایی در مسیر سنگی، آب آشامیدنی، کرم ضدآفتاب، عینک‌آفتابی، یک وعده غذا و میان‌وعده‌ مقوی، کیسه‌‌ زباله که هم زباله‌های خودتان را در طبیعت رها نکنید و هم اگر احیانا زباله‌ای در مسیر بود، جمع‌آوری کنید تا این طبیعت زیبا، همین‌طور زیبا و بکر باقی ‌بماند. اگر اهل شنا هستید، حوله و لباس مناسب برای شنا نیز همراه داشته‌ باشید.

آبشار درزو در تمام فصول سال آب دارد و زیبا خود را حفظ می‌کند. ولی به ‌‌علت گرمای زیاد منطقه، در فصول گرم سال راهپیمایی در مسیر سخت و طاقت‌فرسا می‌شود. بهتر است از آبان ماه تا اردیبهشت ماه که دمای هوا در این منطقه متعادل‌تر است، به دیدن این آبشار زیبا بروید. اگر اواخر اسفند و اوایل فروردین را برای سفر به آبشار انتخاب کنید، با دشت‌های وسیعی رو‌برو می‌شوید که با گل‌های رنگارنگی از جمله گل سرخ‌رنگ ترشک پوشیده شده‌اند. هم‌چنین، درختچه‌های بادام وحشی و کندوهای زنبور عسل را نیز در مسیر خواهید دید.

 

تعداد بازدید : ۱,۹۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید