آبی بنفش رنگ سال جدید

آبی بنفش رنگ سال جدید
(دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱) ۱۲:۱۹

بر اساس انتخاب شرکت پنتون رنگ سال 1401 یا 2022 میلادی آبی متمایل به بنفش یا Very Peri نام دارد. در نگاه اول، این رنگ شبیه به رنگ بنفش است درصورتی‌که این‌چنین نبوده و این رنگ به‌صورت اختصاصی توسط شرکت پنتون ساخته‌شده است که جذابیت و زیبایی بی‌نظیری دارد.

رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می‌شود؟

طراحان مد و دکوراسیون در جهان هرساله برای ایجاد هماهنگی میان طراحی‌هایی که انجام می‌دهند از رنگ خاص و معینی پیروی می‌کنند. مسئولیت معرفی رنگ سال بر عهده شرکت پنتون (Pantone) است که این وظیفه را از سال 1999 میلادی برعهده‌گرفته است.شاید جالب باشد ولی پشت هر انتخاب رنگ، مجموعه‌ای از مفاهیم خوابیده است که شاید حتی به ذهن‌تان هم خطور نکند. پروسه انتخاب رنگ برای سال جدید با مشورت تعدادی کارشناس کارکشته و خبره در عرصه هنر و در عین حال آگاه به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … انجام می‌شود. حتی بلایای طبیعی و انسانی هم در انتخاب رنگ سال نقش پررنگی دارند.

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

مثلا رنگ سال ۲۰۲۱ بر اساس شرایط کرونایی انتخاب شد؛ همان رنگ زرد و خاکستری معروف. اما رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است؟ و اسم رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟ امسال هم این رنگ جدید سال ۲۰۲۲ یا رنگ جدید سال ۱۴۰۱ با نماد گذر از عصر حاضر و انتقال به عصری جدید، بنفش یا رنگ وِری پری انتخاب شده است.

ویژگی‌ های رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۱ یا بنفش وری‌پری در عین حالی که به رنگ آبی نزدیک است و به همین خاطر هم طرفداران زیادی دارد، در ترکیب به کار رفته در آن، کمی رنگ قرمز هم استفاده شده است. به‌ همین دلیل در کنار احساس آرامش، پویایی را هم القا می‌کند و خلاقیت را برمی‌انگیزد.

استفاده از رنگ وری پری پنتون برای سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون

برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی، بهتر است در کنار آن، از رنگ‌هایی که تمایل به بازگشت به محیط زیست و طبیعت را تداعی می‌کنند، استفاده کنید. به همین دلیل هم رنگ‌های زیتونی کمرنگ، صورتی و آبی را که به وفور در طبیعت می‌توانید پیدا کنید، به‌خوبی با رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون می‌توانند جلوه‌ای تماشایی و آرامبخش بدهند.

بهترین رنگ‌ها برای ست کردن لباس با رنگ سال ۲۰۲۲
از بهترین رنگ‌‌ها برای ست کردن لباس  با رنگ سال ۲۰۲۲ طیف رنگ‌های خنثی است. رنگ‌های خنثی شامل مشکی، سفید، خاکستری و رنگ‌های زمینی روشن مثل خاکی می‌شوند. این رنگ‌ها در هنگام ترکیب با رنگ بنفش وری پری تضاد فوق العاده جذابی را به وجود می‌آورند و اصلا هم توی ذوق نمی‌زنند.

تعداد بازدید : ۲,۸۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید