ایروفیت رشته ای استقامتی برای تناسب اندام

ایروفیت رشته ای استقامتی  برای تناسب اندام
(پنج شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱) ۱۵:۴۸

ترکیب ایروبیک با فیتنس، ایروفیت را پدید می آورد این ورزش بدین صورت است که فرد با وزنه های سبک شروع به انجام تمرینات هوازی نموده و با انجام این تمرینات باعث ساختن اندامی خوش فرم و نیرومند می شود.

ایروبیک فیتنس چیست؟

ایروبیک فیتنس با هوازی بودن خود باعث ساختن اندامی خوش فرم و نیرومند می شود که امروزه این نوع از ایروبیک به یکی از اثر بخش ترین و معروف ترین نوع ورزش های هوازی تبدیل شده است و افراد زیادی از طریق همین ورزش شروع به کالری سوزی کرده اند. ورزش ایروبیک فیتنس برای افرادی می باشد که از استایل بدن خود راضی نبوده، اضافه وزن دارند، چاق هستند، کمبود وزن دارند و همواره می خواهند از بدنی خوش فرم، زیبا و دارای استقامت بالا برخوردار شوند می باشد.

تفاوت ایروفیت و بدنسازی

ایرو فیت یک رشته ورزشی است که هدف از انجام آن داشتن اندامی متناسب، سالم و ورزیده میباشد . در این رشته بر خلاف رشته بدنسازی هدف تنها داشتن عضلاتی حجیم نیست و در آن هرگز استفاده ازداروهای نیروزا و آنابولیک توصیه نمیشود .

آیا ایروبیک فیتنس مانند ایروبیک معمولی می باشد؟


ایروبیک فیتنس در اصل ترکیب حرکات ایروبیک با وزنه های مختلف در باشگاه ها می باشد. ایروبیک فیتنس نیز مانند ایروبیک معمولی یک ورزش هوازی بوده و تنها تفاوت آن استفاده از وزنه های کوچک و کم وزن می باشد که این مورد هم با بدن سازی تفاوت بسیاری دارد زیرا در بدن سازی فرد با وزنه ها و دستگاه های پیچیده و سنگین کار می کند. ترکیب ایروبیک با فیتنس که ایروبیک فیتنس را پدید می آورد بدین صورت است که فرد با وزنه های سبک شروع به کار می کند.

مهمترین ویژگی این ورزش

مهمترین ویژگی این ورزش اینست که در آن ورزشکار ابتدا یک تصویر ذهنی از اندام ایده آل مورد نظر خود را در نظر میگیرد و سپس برنامه تمرینی وی برای رسیدن به حالت مورد نظر ورزشکار ترسیم میشود . این بدین معناست که ورزشکار خود انتخاب میکند که فرم بدنی اش چطور باشد .( بر خلاف بدنسازی که تمام تمرینات برای افزایش حجم عضلانیست )

ایروفیتنس یکی از بهترین ورزش های هوازی

ترکیب ورزش‌های هوازی مانند ایروبیک با حرکات با وزنه در ایروفیتنس سبب می‌شود که کالری بسیار بالایی بسوزانید و از این رو می‌توان ایروفیتنس را یکی از بهترین ورزش های هوازی دانست زیرا ترکیب قدرت و تحرک را با یک دیگر دارد.

مزایایی تمرینات ایروفیت برای بانوان

تمرینات ایروفیت باعث افزایش تراکم استخوان ها شده و خطر ابتلا به امراضی چون ناراحتی های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان ریه، سرطان سینه و سرطان روده بزرگ را کاهش می یابد. کاهش کلسترول، بالا بردن میزان انرژی، افزایش اعتماد به نفس، کاهش استرس، از بین بردن افسردگی و در نهایت آرامش و کنترل وزن از اثرات ایروفیت می باشد.

توصیه های ورزشی

فیتنس یا همان زیبایی اندام، این روزها به ورزشی محبوب تبدیل شده و افراد زیادی هستند که می خواهند نه فقط وزن خود را کم کنند یا سلامت بدنی خود را بهبود بخشند، بلکه از اندامی زیبا و تراش خورده هم برخوردار شوند. مزایای فراوان ورزش برای روح و جسم، بر کسی پوشیده نیست اما هر گونه فعالیت بدنی ای باید به شکل معقول و صحیح انجام شود. در خصوص این ورزش هم نکات زیر را در نظرداشته باشید.

وقتی فیتنس را شروع کردید، نباید انتظار نتیجه گیری سریع داشته باشید. کسانی که می خواهند در عرض چند ماه خوش اندام شوند، احتمالاً به نتیجه ای نمی رسند. البته همه چیز در وهله اول به وزن فعلی بدن، وضعیت بدنی و سن شما بستگی دارد. اما در هر صورت، اولین نتایج ورزش کردن تان را تقریباً بعد از ۲ یا ۳ ماه خواهید دید. بعضی ها هم ۶ ماه طول می کشد تا تغییرات مثبتی در بدن شان ببینند. همچنین، در نظر داشته باشید که انجام تمرینات به صورت منظم، تعداد تکرار تمرینات و داشتن یک رژیم غذایی مناسب، پایه های موفقیت شما هستند. اگر فقط ۲ بار در هفته ورزش های سنگین انجام دهید، تغییر چندانی در بدن تان رخ نخواهد داد. تنها در صورتی می توانید نتیجه ی خوبی بگیرد که هر هفته حداقل ۳ بار ورزش قدرتی و ۲ بار ورزش هوازی انجام دهید..

تعداد بازدید : ۱۳,۴۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید