عرضه صکوک اجاره ۶ همتی پتروشیمی تابان

عرضه صکوک اجاره ۶ همتی پتروشیمی تابان
(سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱) ۱۴:۰۵

اوراق صکوک اجاره شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا (سهامی عام) با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، به مبلغ ۶ همت از طریق فرابورس ایران از امروز به مدت سه روز کاری در نماد‌های "تابان۰۸"، "تابان۰۹" و "تابان۱۰" عرضه می شود.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی سازمان بورس، شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا قصد دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق فروش و اجاره به شرط تملیک بخشی از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تأمین کند.
این اوراق با نرخ اجاره‌بهای سالیانه ۱۸ درصد و عمر ۴ ساله به شیوه حراج از طریق فرابورس ایران عمومی می‌شود. مبلغ اسمی هر ورقه آن یک میلیون ریال بوده و اجاره‌بهای مربوطه هر سه ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد.
به منظور تضمین پرداخت مبلغ اقساط و اصل اوراق در سررسید پرتفویی از سهام شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نفت سپاهان و پتروشیمی خارک توثیق می‌گردد که با عنایت به رتبه اعتباری A بلند مدت و A ۱ کوتاه مدت بانی و رعایت موصبه مورخ ۲ خرداد ۱۴۰۱ هیئت مدیره سازمان بورس این وثایق تعدیل می‌شوند.
بازارگردانی این اوراق بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت‌های تامین سرمایه سپهر، نوین، کاردان بوده و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده شرکت‌های مذکور بعلاوه صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان می‌باشد. ضمناً عامل فروش و عامل پرداخت اوراق به ترتیب شرکت کارگزاری خبرگان سهام و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌باشند.
شایان ذکر است، شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا پیش از این سه مرتبه از طریق انتشار صکوک اجاره مجموعاً به ارزش ۹ همت طی سه سال گذشته اقدام به تامین مالی کرده است.

تعداد بازدید : ۹۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید