احتمال سه برابری تقاضای پتروشیمی هند تا 2040

احتمال سه برابری تقاضای پتروشیمی هند تا 2040
(سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱) ۱۱:۴۱

مدیرعامل شرکت ایندین اویل هند از احتمال سه برابر شدن سطح تقاضای پتروشیمی این کشور آسیایی تا سال 2040 میلادی خبر داد.

به گزارش  نیپنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ای اس شانی گفت: احتمال دارد مصرف سالانه پتروشیمی هند تا سال 2040 میلادی با افزایش حدود سه برابری به 80 میلیون تن برسد از این رو این کشور آسیایی مجبور به افزایش واردات یا سرمایه گذاری در پروژه‌های ساخت تأسیسات نو خواهد شد.

وی افزود: رشد جمعیت و توسعه اقتصادی تقاضا برای محصولات پتروشیمی را افزایش می‌دهد و می‌توان گفت این موارد از اساس محرک‌های افزایش تقاضا برای محصولات پتروشیمی به شمار می‌آیند.

هند، سومین اقتصاد بزرگ آسیا، سالانه 25 تا 30 میلیون تن انواع محصول پتروشیمی مصرف می‌کند، مصرف سرانه این کشور حدود یک سوم میانگین جهانی است.

پالایشگاه‌های هندی به‌طور سنتی بر حداکثر کردن تولید بنزین و گازوئیل متمرکز شده‌اند و این کشور واردکننده خالص محصولات پتروشیمی است.

شرکت‌ها میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری می‌کنند تا ظرفیت پتروشیمی خود را تقویت کنند تا در بلندمدت از رشد کند تقاضا برای سوخت‌های معمولی جلوگیری کنند.

مدیرعامل ایندین اویل گفت: با کاهش تقاضا برای بنزین و گازوئیل، باید راه‌هایی برای ساخت مجتمع‌های پتروشیمی بیابیم، در غیر این صورت در شرایطی قرار می‌گیریم که پالایشگاه‌ها در شرایط نامناسب یا غیربهینه کار کنند.

شانی تصریح کرد: هند به‌دنبال به‌کارگیری 40 درصد از مجتمع‌های یپارچه پالایش و پتروشیمی در پالایشگاه‌های این کشور است.

تعداد بازدید : ۶۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید