الجزایر و آفریقای‌جنوبی در سیسیل ایتالیا هیدروژن تولید می‌کنند

الجزایر و آفریقای‌جنوبی در سیسیل ایتالیا هیدروژن تولید می‌کنند
(شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱) ۱۷:۴۴

شرکت ملی نفت الجزایر (سوناتراک) و ساسول آفریقای جنوبی برای تولید هیدروژن کم کربن در سیسیل ایتالیا مشارکت می‌کنند.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزای رویترز، سوناتراک و ساسول در پروژه‌ای واقع در جزیره سیسیل ایتالیا در حال همکاری برای تولید هیدروژن کم‌کربن، گاز طبیعی سنتزی (مصنوعی) با عنوان «سینگس» Syngas و ذخیره‌سازی و استفاده دوباره از دی‌اکسید کربن هستند.

این دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که هیدروژن و گاز سنتزی «کم کربن» که با انرژی منابع تجدیدپذیر تولید می‌شود، برای کربن‌زدایی فرآیندها در دو سایت تولید استفاده می‌شود و می‌تواند نیازهای احتمالی بیشتر در این منطقه را پاسخگو باشد.

ساسول و سوناتراک که هر دو در سیسیل ایتالیا کارخانه دارند در بیانیه مشترکشان به جزئیات مالی اشاره‌ی نکردند.

هدف گسترده‌تر پروژه هیبلا «Hybla» که ساسول و سوناتراک به‌تازگی به مقام‌های محلی ارائه داده‌اند، اجرای پروژه‌ای به نام «دره هیدروژن در سیسیل» است که به گفته آنها می‌تواند یکی از بزرگترین‌ طرح‌های این صنعت در ایتالیا باشد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها این پروژه سالانه 7 هزار و 800 تن هیدروژن کم‌کربن و 25 هزار تن گاز سنتزی کم کربن تولید خواهد داشت.

بر اساس این طرح، ساسول ایتالیا و سوناتراک رافینریا ایتالیانا می‌توانند دی‌اکسید کربن را جذب و مجدداً استفاده کنند و انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا 120000 تن در سال کاهش دهند.

ساسول، بزرگترین تولید‌کننده فرآورده‌های نفتی و شیمیایی در جهان، به‌عنوان بخشی از برنامه خود برای دستیابی به هدف انتشار خالص کربن صفر تا سال 2050 میلادی از سوخت‌های فسیلی دور می‌شود.

تعداد بازدید : ۱,۹۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید