معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

رویای ایرانی طراحی، ساخت و توسعه صنعت پتروشیمی به واقعیت تبدیل شده است

رویای ایرانی طراحی، ساخت و توسعه صنعت پتروشیمی به واقعیت تبدیل شده است
(پنج شنبه ۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۲:۲۰

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: امروز ایران نه تنها صنعت پتروشیمی را مدیریت می‌کند بلکه طراحی می‌کند، می‌سازد و توسعه می‌دهد؛ این رویای ایرانی است که به واقعیت تبدیل شده و ارزشمند است.

به گزارش نیپنا به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در آیین گشایش نهمین جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایران زمین که در شهرک بعثت شهرستان بندر ماهشهر برگزار شد با تبریک ماه پر خیر و برکت شعبان، اظهار کرد: ایران گلستان اقوام است و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به برنامه‌های فرهنگی که به منظور نشان دادن فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است، اهمیت ویژه می‌دهد و پشتیبان اقدام‌های فرهنگی خواهد بود.

وی بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی نه تنها خارجی‌هایی که قصد تحقیر مردم ایران را داشتند از سرزمین بزرگ ایران بیرون کردیم، بلکه با ساختن صنعت عظیمی همچون پتروشیمی و ساخت و مدیریت آن به دنیا ثابت کردیم ایرانی‌ها توانایی‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف علم، فناوری و مدیریت دارند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با مقایسه میزان تولید محصولات پتروشیمی در زمان حکومت طاغوت و پس از انقلاب اسلامی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی میزان تولید واقعی محصولات پتروشیمی در تمام کشور حدود یک میلیون و 500 هزار تن بود در حالی که امروز صنعت ارزشمند پتروشیمی به واسطه ابتکار جوانان تحصیل‌کرده و کارگران پرتلاش صنعت به ظرفیت نصب شده بیش از 90 میلیون تن رسیده است.

وی افزود: ۴۵ سال قبل و در زمان حکومت پادشاهی پهلوی اداره کردن یک واحد صنعتی یک رویا محسوب می‌شد؛ امروز نه تنها مدیریت می‌کنیم بلکه طراحی می‌کنیم، می‌سازیم و توسعه می‌دهیم؛ این رویای ایرانی است که به واقعیت تبدیل شده و ارزشمند است.

شاهمیرزایی، ظرفیت 90 میلیون تنی صنعت پتروشیمی ایران که در سایه شدیدترین تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی در حوزه‌های فناوری، حمل و نقل و انتقال ارز، به وقوع پیوسته است را مایه اقتدار و سربلندی عنوان کرد و گفت: کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی امروز ایرانی شده‌اند و این مایه افتخار است.

تعداد بازدید : ۱,۵۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید