معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

فعالان‌ صنعت پتروشیمی همسو با جهت‌گیری‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی فعالیت کنند

فعالان‌ صنعت پتروشیمی همسو با جهت‌گیری‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی فعالیت کنند
(دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۲۰:۱۸

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: فعالان‌ صنعت پتروشیمی موظف هستند که همسو با جهت‌گیری‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان شرکت مادرتخصصی در این صنعت فعالیت کنند.

به گزارش نیپنا ، مرتضی شاهمیرزایی عصر امروز (دوشنبه، یازدهم اردیبهشت‌ماه) در چهاردهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران با تشریح برنامه‌های  روز نخست این همایش در حضور وزیر نفت اظهار کرد: امروز چهاردهمین دوره این همایش پس از پنج سال با نمایشگاهی در حاشیه آن برگزار شده است و به صورتی برنامه‌ریزی شد تا با دیگر رویدادها و نمایشگاه‌ها تداخل نداشته باشد.

وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی راهبر و سیاست‌گذار توسعه صنعت پتروشیمی است و جهت‌‌گیری‌های صحیح توسعه را فراروی فعالان صنعت پتروشیمی به منظور تکمیل زنجیره ارزش قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه وزیر نفت تکلیف کردند که همه کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی تا پایان دولت سیزدهم بومی‌سازی شود، گفت: از پارسال با توان دانشمندان ایرانی صادرکننده عمده کاتالیست شناخته شدیم که محصولی به مراتببا کیفیت‌تر از صاحب لیسانس در واحدهای خارجی تولید شد.

شاهمیرزایی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی صد در صد توسط بخش خصوصی و با قانون تجارت در حال فعالیت است، تصریح کرد: فعالان‌ صنعت پتروشیمی موظف هستند که همسو با جهت‌گیری‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان شرکت مادرتخصصی حرکتکنند.

وی با اشاره به رونمایی از سند توسعه و تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی گفت: همه توسعه‌گران و هلدینگ‌ها در راستای این سند حرکت خواهند کرد و در صورت لزوم این سند به روزرسانی خواهد شد.

تعداد بازدید : ۷۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید