تاکید معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

فناوری های نوین صنعت پتروشیمی را شناسایی و بومی سازی کنید

فناوری های نوین صنعت پتروشیمی را شناسایی و بومی سازی کنید
(دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲) ۱۴:۵۷

مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ماموریت داد تا ضمن تولید کاتالیست های پتروشیمی، فناوری های نوین صنعت پتروشیمی را شناسایی و نسبت به بومی سازی آن اقدام کند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به عملکرد مطلوب این شرکت در سال 1401، اظهار کرد: با تلاش همه همکاران تا پایان دولت سیزدهم تمام کاتالیست های مورد نیاز صنعت پتروشیمی بومی سازی خواهد شد و شرکت ها می توانند کاتالیست های مورد نیاز خود را بدون وابستگی به کشورهای خارجی از داخل کشور تامین کنند.

شاهمیرزایی تصریح کرد: همزمان با بومی سازی کاتالیست ها با محوریت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، ضروری است که داخلی سازی فرایند ها و دانش فنی با جدیت تداوم یابد.

وی با بیان این که باید زمینه مشارکت و همکاری شرکت های پتروشیمی با هدف تکمیل و توسعه فناوری های مورد نیاز صنعت فراهم شود، گفت: شرکت پژوهش و فناوری با توجه به زیر ساخت های موجود می تواند بسیاری از نیازهای شرکت ها را با همکاری های مشترک در بخش های مختلف از جمله دانش فنی، کاتالیست و کالا و تجهیزات فراهم کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز باید با ایجاد بانک اطلاعاتی از تجارب و دانش پیشکسوتان و فعالان صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه فعالیت ها و بهره گیری از خلاقیت ها و دانش همکارانی که سال ها در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی فعال بوده اند، بهره مند شود.

شاهمیرزایی خطاب به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، گفت: فناوری های نوآورانه را شناسایی کنید و با استفاده از تیم های تخصصی به رفع نیازهای صنعت پتروشیمی اقدام کنید.

معاون وزیر نفت، ادامه داد: روند بومی سازی دانش های فنی باید اولویت بندی شود و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همکاری دیگر مراکز علمی و پژوهشی برای داخلی سازی اقدام کند.

وی با تاکید بر لزوم تحقق توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران افزود: تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یک هدف باید مورد توجه قرار گیرد و با سرمایه گذاری هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی ضمن کاهش خام فروشی، به سوی تولید محصولات نهایی گام برداریم.

مجمع شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی- مرتضی شاهمیرزایی

تعداد بازدید : ۱,۶۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید