افزایش ۵۳ درصدی سود خالص پتروشیمی فن‌آوران در سال مالی 1401

افزایش ۵۳ درصدی سود خالص پتروشیمی فن‌آوران در سال مالی 1401
(سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲) ۱۵:۳۵

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سال مالی ۱۴۰۱ با طی روند رو به رشد با افزایش ۵۳ درصدی به ۳۱،۴۵۱ میلیارد ریال رسید.

به گزارش نیپنا به نقل از شرکت پتروشیمی فن‌آوران، محمدجواد بدری، روز دوشنبه (۱۲ تیرماه) در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام برای سال مالی ۱۴۰۱ و مجمع فوق‌العاده این شرکت به ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره پرداخت و با اشاره به اهداف کلان ترسیمی در این شرکت از تحقق برنامه‌های راهبردی، نظیر پایداری تولید، سودآوری، مدیریت مصارف حامل‌های انرژی، پروژه‌های خودکفایی، زیست محیطی و توسعه‌ای خبر داد.

وی انتخاب پتروشیمی فن‌آوران به‌عنوان صنعت سبز طی نزدیک به یک دهه و قرار گرفتن در جمع یکصد شرکت برتر نخست ایرانی طی پنج سال متوالی اخیر در رتبه‌بندی IMI-100 را همسو با چشم‌انداز ترسیمی و اهداف کلان تعریف‌شده عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران با اشاره به اقدام‌های بهبود انجام‌شده برای مدیریت مصارف در حوزه حامل‌های انرژی و رفع موانع تولید، بر تداوم این روند همسو با تأمین منافع حداکثری ذی‌نفعان تأکید کرد و گفت: ۲،۶۰۹ میلیارد ریال بهینه‌سازی مصارف سوخت، ۱۳۴ میلیارد ریال بهینه‌سازی مصارف یوتیلیتی و ۱،۲۱۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی ناشی از اجرای طرح میترینگ در سال ۱۴۰۱ محقق شده است.

بدری ادامه داد: سود خالص سال مالی ۱۴۰۱، با وجود کاهش درآمد عملیاتی به‌دلیل موانع و محدودیت‌های صادراتی با طی روند رو به رشد به ۳۱،۴۵۱ میلیارد رسید که افزایش ۵۳ درصدی این شاخص مؤید صحت سرمایه‌گذاری‌های هدفمند این شرکت در گذشته است.

براساس این گزارش، با توجه به شناسایی ۳۱،۴۵۱ میلیارد ریال سود خالص منتج از عملکرد شرکت پتروشیمی فن‌آوران در سال مالی ۱۴۰۱، سود پایه هر سهم برای تخصیص به سهامداران شرکت ۹۰۰ ریال به ازای هر سهم اعلام شد و به تصویب مجمع رسید.

تعداد بازدید : ۱,۷۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید