رییس جمهور: پتروشیمی گچساران مصداق هنر مقاومت در برابر تحریم هاست

رییس جمهور: پتروشیمی گچساران مصداق هنر مقاومت در برابر تحریم هاست
(دوشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۲) ۱۳:۱۹

رییس جمهور گفت: پتروشیمی گچساران که بخش عمده ای از مراحل ساخت آن به دست متخصصان ایرانی انجام شده مصداق هنر مقاومت در برابر تحریم هاست.

به گزارش نیپنا؛  سیدابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح پتروشیمی گچساران با قدردانی از مسئولان برای افتتاح این پروژه تماما ایرانی اظهار داشت: امروز با افتتاح این پروژه در جهت توسعه اشتغال، امیدوار‌سازی مردم برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و رشد تولید گام ارزشمندی برداشته شد.
وی با بیان اینکه این مجموعه تولید زنجیره‌ای خواهد داشت که جلوی خام‌فروشی را می‌گیرد، افزود: ‌ایرانی بودن این پروژه و افزایش اشتغال واقعا باعث افتخار است.
رئیس جمهور جمع‌آوری گازهای مشعل را یکی از ویژگی‌های مهم این پتروشیمی برشمرد و تصریح کرد: از هدررفتن گازهای مشعل واقعا رنج می‌بردم چون ثروت کشور در حال سوختن بود که وزیر نفت جمع‌آوری گازهای مشعل را به خوبی شروع کرده‌اند و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان در این پروژه اقدام خوبی است.
وی با بیان اینکه در کنار تولید ثروت برای کشور، در این پتروشیمی کار عملی خوبی انجام شده است، ادامه داد: این پروژه در شهری محروم بنا شده و امیدواریم نیازهای این استان دیده شود و سریعا به امور مردم رسیدگی شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه وزارت نفت 2600 میلیارد تومان برای مسئولیت‌های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد اختصا‌ص داده است، تاکید کرد: این پروژه نماد "ما می‌توانیم" است و امیدواریم هر چه سریع‌تر گازهای مشعل جمع‌آوری شود تا خوراک صنایع تامین شود.

تعداد بازدید : ۲,۰۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید