حضور گسترده ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری در ایران پلاست

حضور گسترده ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری در ایران پلاست
(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲) ۱۶:۳۵

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری، با اظهار رضایت از نتایج حضور در دوره های قبل نمایشگاه ایران پلاست، از حضور 48 شرکت ماشین ساز عضو این تشکل در این دوره از نمایشگاه ایران پلاست خبر داد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست، «محمدرضا شاکری» رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری، با بیان این که 48 غرفه از ماشین سازان داخلی و عضو انجمن در سالن 38 نمایشگاه ایران ایران پلاست جانمایی شده اند، گفت: مسولان نمایشگاه به ویژه معاون محترم وزیر نفت مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی در برپایی این دوره از نمایشگاه بسیار خوب عمل کردند.

وی افزود: برگزارکنندگان نمایشگاه با ایجاد شورای سیاست گذاری که متشکل از تشکل های تخصصی این صنعت بود، سالن هایی را به این تشکل ها واگذارکردند همچنین در زمینه تولید محتوا برای پربارتر کردن نمایشگاه، تعامل خوبی با انجمن ها صورت گرفت.

شاکری با بیان این که نمایشگاه ایران پلاست به لحاظ وسعت و تعداد شرکت کنندگان به ویژه در سال های گذشته، مقام نخست منطقه را داشته است، گفت: خود ایران بازار بزرگی دارد و اعضای تشکل ما بیشترین سهم خود را از بازار داخلی به دست آورده اند. ماشین سازان همواره نقش موثری در نمایشگاه ایران پلاست داشته و در همه دوره ها به صورت فعالانه حضور پیدا کرده و  نوآوری های خود را در همین رویداد عرضه کرده اند.

شاکری تصریح کرد: میزان واردات ماشین های پلیمری در مقایسه با میزان صادرات بسیار بیشتر است؛ البته آمارهای موجود صادرات چندان مستند نیستند چون در بسیاری موارد تولیدات داخلی یا به صورت غیر رسمی و یا به دلیل ماشین به ماشین شدن محصول به روش دیگری ثبت می شوند.

وی نتایج حضور در دوره های قبلی نمایشگاه ایران پلاست را رضایت بخش دانست و امیدواری کرد که این دوره نمایشگاه، اتفاقات خوبی برای صنعت کشور رقم بخورد.

هفدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست از 26 تا 29 شهریور ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.


تعداد بازدید : ۹۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید