صرفه‌جویی ارزی ۶۰ دلاری با کاتالیست تولیدی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی

صرفه‌جویی ارزی ۶۰ دلاری با کاتالیست تولیدی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی
(سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲) ۱۵:۰۵

کارشناس ارشد شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به دستاوردهای مطلوب متخصصان این شرکت در زمینه ساخت و بومی‌سازی انواع کاتالیست‌ها گفت: با ساخت کاتالیستSAZ201 توانسته‌ایم در هر کیلو از این محصول ۶۰ دلار صرفه‌جویی ارزی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار نیپنا، محمود دانشگر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ شهریورماه) در نشست «معرفی کاتالیست‌های جدید این شرکت در زمینه HDPE» که در حاشیه سومین روز از نمایشگاه ایران پلاست برگزار شد، افزود: امروز کاتالیست‌های RZ و SAZ201 از جمله کاتالیست‌های پر مصرف در حوزه انواع گریدهای پلی‌اتیلن‌ها هستند.

وی ادامه داد: کاتالیستSAZ201 نمونه ایرانی کاتالیست RZ شرکت میتسویی ژاپن است، این کاتالیست توانسته از نظر کمی و کیفی محصولات بسیار بهتری را در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی تولید کند.

کارشناس ارشد شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به استفاده کاتالیستSAZ201 در پتروشیمی ایلام اظهار کرد: ‌به گفته کارشناسان‌ این مجتمع پتروشیمی، کاتالیست ایرانی به کار رفته بسیار با کیفیت‌تر از نمونه‌های ژاپنی و چینی خود است.

دانشگر با یادآوری اینکه تحریم‌ها سبب شده شرکت‌های پتروشیمی به سمت استفاده از کاتالیست‌های بی‌کیفیت چینی سوق پیدا کنند، گفت: خوشبختانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در زمینه ساخت و بومی‌سازی این نوع کاتالیست‌ها به دستاوردهای خوبی دست یافته است، به عنوان نمونه در زمینه ساخت کاتالیستSAZ201 ما توانسته‌ایم در هر کیلو از این محصول ۶۰ دلار صرفه‌جوی ارزی محقق کنیم، از این رو همکاران من در بخش تجاری‌سازی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال مذاکره با شرکت‌های پتروشیمی داخلی برای عقد قرارداد برای تولید انبوه این کاتالیست هستند.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست که از روز یکشنبه (۶ شهریورماه) با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد، به‌مدت چهار روز دایر است.

تعداد بازدید : ۱,۶۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید