مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول:

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند لازمه پایداری کسب‌وکار است.

استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند لازمه پایداری کسب‌وکار است.
(یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲) ۱۳:۳۲

مدیرعامل شرکت پلیمرآریاساسول گفت: لازمه پایداری در کسب ‌وکار به‌ ویژه تداوم پایداری در تولید توجه ویژه به مفاهیمی همچون مدیریت ایمنی فرآیند در بنگاه‌های صنعتی است که نتیجه آن کاهش حوادث و تولید ایمن و در نهایت سودآوری بنگاه‌هاست.

به گزارش خبرنگار نیپنا، محمدرضا حیدرزاده امروز (یکشنبه، ۲۳ مهرماه) در نخستین همایش ایمنی فرآیند در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: حوزه انرژی به‌ ویژه صنعت پتروشیمی جزو صنایع با فناوری بالاست بنابراین مفاهیمی همچون مدیریت ایمنی فرآیند لازمه شرکت‌هایی از این دست است.

وی افزود: شرکت پلیمر آریاساسول به واسطه مزیت‌های رقابتی فراوانی که در صنعت دارد و همسو با تجاری‌سازی محصولات نوآورانه و فناورانه خود از طریق مرکز نوآوری و دانش‌بنیان شرکت که در سال گذشته تأسیس شد، تصمیم به برگزاری همایشی با محوریت مدیریت ایمنی فرآیند برای هم‌اندیشی و تبادل دانش میان همه صنایع کرد.

مدیرعامل شرکت پلیمرآریاساسول ادامه داد: لازمه پایداری در کسب‌ و کار به ‌ویژه تداوم پایداری در تولید توجه ویژه به مفاهیمی همچون مدیریت ایمنی فرآیند در بنگاه‌های صنعتی است که نتیجه آن کاهش حوادث و تولید ایمن و در نهایت سودآوری بنگاه‌ها خواهد بود.

حیدرزاده تصریح کرد: بی‌شک نقش رویکرد ایمنی فرآیند در نهادینه‌ سازی تولید بدون حادثه نه تنها باید اولویت هر بنگاه تولید محور باشد که ارتقا و استقرار آن به عنوان یک نگرش در سازمان سبب افزایش بهره‌وری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرکت پلیمر آریاساسول نیز از سال ۱۳۸۹ این سیستم مدیریتی استقرار یافته و اقدام‌های قابل توجهی از سوی تمامی همکاران این مجموعه انجام شده است، گفت: ادامه این روند با جدیت و البته با رویکرد متمایز در حال پیگیری است که نتیجه استقرار این سیستم مدیریتی در سنوات گذشته رشد تولید و سودآوری پایدار سازمان شده است.

مدیرعامل شرکت پلیمرآریاساسول افزود: همین امر منجر به این نتیجه شد که در ۶ ماهه نخست امسال اثرات مثبت پیاده‌سازی این سیستم به شکل برجسته‌ای نمود داشته و حاصل آن دستیابی به رکورد تولید ۶ ماهه در تمامی ادوار گذشته در شرکت پلیمر آریاساسول بوده است.

حیدرزاده ادامه داد: دستیابی به این رکورد تولید در شرایطی حاصل شده است که به همت تلاش شبانه‌روزی همه سرمایه‌های انسانی در سازمان کمترین میزان حوادث فرآیندی را در این مدت شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه با توجه به بالا رفتن عمر تجهیزات واحدهای صنایع نفت گاز و پتروشیمی و با توجه به شرایط موجود تحریم ها، تضمین پایداری تولید و صادرات محصولات در تأمین ارز مورد نیاز کشور بسیار حیاتی و حائز اهمیت است، اظهار کرد: بنابراین استقرار مفاهیمی همچون سیستم مدیریت ایمنی فرآیند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود و برای رسیدن به این جایگاه مهم و مزیت رقابتی اقدام‌های موثری در قالب استقرار و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در شرکت پلیمر آریاساسول انجام شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت پلیمرآریاساسول، تعهد مدیریت ارشد به استقرار و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند، شناسایی و مدیریت دقیق ریسک‌های سازمانی و به‌ ویژه ریسک­های عملیاتی همسو با مدیریت تداوم کسب و کار، یادگیری از تجارب گذشته الگوبرداری از بهترین تجارب دنیا از مهمترین اقدام‌های آریاساسول در قالب استقرار و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند است.

حیدرزاده افزود: برای پیاده‌سازی هر فرهنگی در سازمان تعهد مدیریت ارشد مهمترین عامل پیشران است که به این منظور اقدام‌های ارزنده‌ای همچون ایجاد و تأکید بر ترویج فرهنگ پیشگیری از رویدادهای فرآیندی، ایجاد سیستم تجزیه و تحلیل رویدادها، ایجاد برنامه اجرایی با ساختار مدون به منظور پایش مستمر فرآیندها و توانمندسازی کارکنان انجام شده است که می‌تواند به عنوان یک تجربه برتر در سایر صنایع حوزه انرژی بکارگیری و پیاده‌سازی شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با استقرار و پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی همچون سیستم ایمنی فرآیند شاهد تولید و توسعه پایدار در کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول ادامه داد: این شرکت نیز با این نگاه و برای ترویج فرهنگ ایمنی فرآیند و با حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی اقدام به برگزاری این همایش کرده است تا بتواند از این طریق و همسو با هم‌افزایی با سایر صنایع و شرکت‌های همکار گامی هرچند کوچک برای توسعه کشور عزیزمان برداشته باشیم.

تعداد بازدید : ۲,۲۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید