مدیرعامل شرکت پتروشیمی صنایع خلیج فارس :

بیش از 20 میلیارد دلار برای اجرای طرح های پتروشیمی سرمایه گذاری شده است

بیش از 20 میلیارد دلار برای اجرای طرح های پتروشیمی سرمایه گذاری شده است
(سه شنبه ۵ دی ۱۴۰۲) ۱۵:۰۰

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه ۳۰ طرح با سرمایه ۲۰ میلیارد دلار در این هلدینگ در حال اجراست، افزود: ایجاد پارک‌های پایین‌دستی از سیاست‌های این شرکت است که از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای حضور در این طرح‌ها با امکان استفاده از صندوق پروژه برای تأمین سرمایه دعوت می‌شود.

به گزارش نیپنا، عبدالعلی علی عسکری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در همایش تامین مالی و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی گفت: سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی یکی از حیاتی ترین مسائل در پیشرفت این صنعت به شمار می رود و یکی از ارکان اصلی توسعه یک کشور به شمار می رود.

 مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی خط شکن است و آینده را به وجود می آورد.به همین دلیل صنعت پتروشیمی کشور موضوع جذب سرمایه گذاری و تامین مالی را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.  

وی منشأ تأمین سرمایه، ساختار سرمایه‌گذاری و تأمین مالی و ساختار تخصیصات و اولویت‌بندی را سه اصل تأمین مالی عنوان و اظهار کرد: تأمین مالی در هلدینگ خلیج فارس به‌صورت مستقیم از منابع داخلی شرکت و به طور غیرمستقیم از طریق بازارهای پولی و مالی و بازار سرمایه انجام می‌شود و این شرکت از توانمندی داخلی هلدینگ در تأمین مالی حداکثر استفاده را می‌کند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: به‌تازگی با ابتکار عمل ۲۰۰ میلیون دلار اوراق مرابحه ارزی با کمک بانک ملت برای نخستین بار در تاریخ ایران منتشر کردیم که در پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس برای خاموش کردن گازهای مشعل استفاده می‌شود.

علی‌عسکری با بیان اینکه ۳۰ طرح با سرمایه ۲۰ میلیارد دلاری در هلدینگ خلیج فارس در حال اجراست، افزود: ایجاد پارک‌های پایین‌دستی از سیاست‌های این شرکت است که از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای حضور در این طرح‌ها با امکان استفاده از صندوق پروژه برای تأمین سرمایه دعوت می‌شود.

وی یکی از این پارک‌ها را پارک متانول برای استفاده ۲ میلیون تن از متانول تولیدی در کشور با بهره‌وری بالا اعلام کرد و ادامه داد: برنامه‌های دیگری نیز برای سودآوری بیشتر از متانول در دستور کار شرکت است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان از عرضه سهام پتروشیمی‌های اروند و بندرامام در آینده نزدیک در بازار سرمایه خبر داد

تعداد بازدید : ۱,۴۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید