وزیر نفت :

بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگ پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۲

بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگ پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۲
(چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲) ۱۴:۲۵

وزیر نفت با اشاره به بهره‌برداری از پنج طرح بزرگ پتروشیمی تا پایان امسال گفت: افزون بر این ۵ طرح چند طرح دیگر که از سال ۸۳ تا سال ۸۵ معطل و بلاتکلیف بوده‌اند، تعیین تکلیف و در مسیر اجرا قرار گرفت.

به گزارش نیپنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جواد اوجی در نشست امروز (چهارشنبه، ۲۷ دی‌ماه) هیئت دولت، از بهره‌برداری از پنج طرح بزرگ پتروشیمی تا پایان امسال خبر داد و اعلام کرد: طرح پتروشیمی ابن‌سینای همدان سال ۸۳ و در جریان سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان مصوب شد، اما بلاتکلیف مانده بود تا اینکه در این دولت با ارزش یک میلیارد دلار فعال شده است.

وی با بیان اینکه وزارت نفت افزون بر پتروشیمی همدان، اجرای پنج طرح بزرگ دیگر پتروشیمی را دنبال کرده است و افزون بر این چند طرح دیگر که از سال ۸۳ تا سال ۸۵ معطل و بلاتکلیف بوده‌اند، تعیین تکلیف و در مسیر اجرا قرار گرفت، اظهار کرد: طرح پتروشیمی زنجان با وجود ۹۸ هزار سرمایه‌گذار مردمی در استان از دیگر طرح‌های معطل‌مانده از سال ۸۵ بود که از ابتدای دولت مردمی فعال شده و پیشرفت اجرای آن از ۱۸ درصد به ۵۳ درصد رسیده است.

طرح‌های پتروشیمی گلستان، تربت حیدریه و بروجن نیز از دیگر پروژه‌های در دست اقدامی بودند که وزیر نفت در گزارش خود به فعال شدن آنها و اهمیت بهره‌برداری از این طرح‌ها در جلوگیری از خام‌فروشی، ارزآوری و ایجاد اشتغال اشاره کرد.

تعداد بازدید : ۱,۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید