تداوم تولید پایدار و عملکرد بدون حادثه از اهداف آریا ساسول در سال 1403

تداوم تولید پایدار و عملکرد بدون حادثه از اهداف آریا ساسول در سال 1403
(سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳) ۱۰:۵۴

مدیر عامل شرکت پلیمر آریاساسول گفت: استمرار پایداری تولید و فروش شرکت، تولید گریدهای جدید محصولات پلیمری، شناسایی بازارهای جدید صادراتی جهت فروش مستقیم و تعویض خط لوله آب خنک‌کننده به‌منظور پایداری در تولید از جمله اهداف سال جدید هستند.

به گزارش نینا به نقل از روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، محمد رضا حیدرزاده، مدیرعامل و نائب رئیس هیئت‌مدیره در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام و مجمع عمومی فوق‌العاده آریاساسول که با حضور 94 درصدی سهامداران در محل سالن شهید سلیمانی شرکت برگزار شد، عملکرد شرکت در سالی که گذشت را برای سهامداران تشریح کرد.
وی در تشریح نمای کلی فعالیت مجتمع گفت: آریاساسول با دریافت اتان از پتروشیمی پارس با تبدیل آن به اتیلن و تحویل آن به واحدهای عملیاتی ظرفیت تولید سالانه 375 میلیون تن محصول پلی‌اتیلن سبک و 375 هزار تن پلی‌اتیلن متوسط و سنگین و 100 هزار تن C3+ را فرآهم می‌کند.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول به تحویل 175 هزار تن اتیلن به واحد EB پتروشیمی پارس خبر داد و افزود: مازاد اتیلن تولیدی شرکت از طریق خط اتیلن غرب یا کشتی‌ها صادر می‌شود.
حیدرزاده به افزایش تولید شرکت در سال 1402 اشاره کرد و گفت: با تولید 1 میلیون و 960 هزار و 956 تن محصول در سالی که گذشت، 10 درصد از سال پیش از آن و 3 درصد نسبت به رکورد تولید پیشین بیشتر تولید کردیم.
وی همچنین از فروش خیره‌کننده در سال 1402 خبر داد و گفت: با فروش 338 هزار 808 میلیارد ریال، رشد 23 درصدی درآمد نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.
مدیرعامل آریاساسول با اشاره به افزایش درآمد 23 درصدی، به رشد سود ناخالص و سود عملیاتی اشاره و تصریح کرد: در این سال 34 درصد افزایش سود ناخاص و 5 درصد سود عملیاتی افزایش یافت.
حیدرزاده عوامل افزاینده و کاهنده سود و زیان شرکت را تشریح کرد و گفت: افزایش نرخ تسعیر ارز، کاهش نرخ ارزی خوراک اتان و افزایش مقدار فروش به میزان 79 هزار تن از عوامل اصلی افزایش سود شرکت بود و در مقابل کاهش نرخ فروش جهانی محصولات، افزایش نرخ تسعیر ارز – خرید خوراک اتان، افزایش مالیات عملکرد (به‌میزان 148 درصد)، تسعیر دارایی‌های ارزی عملیاتی و افزایش هزینه یوتیلیتی موجب کاهش سود شرکت شد.
وی قیمت پایانی سهم شرکت را 94،350 ریال در تاریخ 29 اسفند برشمرد و اشاره کرد: در این تاریخ 130 هزار میلیارد تومان ارزش بازار سهم و حجم معاملات نیز برای سال 1402، برابر 280 میلیون سهم بود که درصد شناوری 5.5 دارد و رتبه 18 در بازار سرمایه از نظر ارزش بازار نصیب شرکت می‌کند.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در تشریح فعالیت‌های توسعه‌ای تا پایان سال 1402 گفت: واحد پلی اتیلن جدید 42 درصد، 6 درصد واحد C3+ و کوره دهم الفین 44 درصد پیشرفت داشته‌اند و انتظار می‌رود به ترتیب پایان شهریور 1404، پایان شهریور 1405 و پایان اسفند 1403 به بهره برداری برسند.
حیدرزاده در تشریح سودآوری این پروژه‌ها گفت: واحد پلی‌اتیلن جدید 100 میلیون دلار و واحد C3+، 10 میلیون دلار در سال سوآوری برای شرکت خواهند داشت و افزایش تولید و سوآوری، افزایش تولید محصولات جدید و سوآوری و افزایش تولید و کاهش هزینه تعمیرات و انرژی را به‌دنبال دارند.
‌وی درباره اهداف سال 1403 شرکت تشریح کرد: استمرار پایداری تولید و فروش شرکت، تولید گریدهای جدید محصولات پلیمری، شناسایی بازارهای جدید صادراتی جهت فروش مستقیم و تعویض خط لوله آب خنک‌کننده به‌منظور پایداری در تولید از جمله اهداف سال جدید هستند.
مدیرعامل شرکت آریاساسول افزود: استمرار فعالیت‌های شرکت در راستای حفظ محیط زیست، توسعه مرکز نوآوری و دانش‌بنیان، اجرای پروژه احداث کوره دهم واحد الفین، اجرای پروژه احداث واحد پلی‌اتیلن جدید و اجرای پروژه احداث واحد جداسازی C3+ از دیگر اهداف این سال هستند.
حیدر زاده حاکمیت شرکتی آریاساسول را تشریح کرد و از برگزاری 17 جلسه هیئت مدیره در سال 1402 خبر داد و گفت: 10 جلسه کمیته حسابرسی، 4 جلسه کمیته ریسک و 2 جلسه کمیته پایداری برگزار شده است.
وی گزارش پایداری شرکت را توضیح داد و به کاهش مصرف انرژی در ناحیه کولینگ آفسایت و عملکرد زیست محیطی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت به عملکرد اجتماعی شرکت در این سال پرداخت و گفت: شورای راهبردی، عملکرد عام‌المنفعه و محیط زیست (آهوی جبیر) از جمله فعالیت‌های اجتماعی بود و در زمینه افزایش سطح ایمنی، رفاهی، بهداشتی و آموزشی کارکنان برای ایمنی فردی و شغلی، مدیریت ایمنی فرآیند، سلامت و بهداشت و آموزش و رفاه کارکنان اقدام شده است.
حیدرزاده در پایان اهداف بلندمدت شرکت را ایجاد سود پایدار، شفافیت مالی و تداوم کیفیت محصولات برشمرد و افزود: عملکرد بدون حادثه و حداقل سازی آلایندگی‌های زیست محیطی محور فعالیت خواهند بود.

 

تعداد بازدید : ۱,۳۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید