ساخت قالب آزمایشگاهی دستگاه Film Maker در پتروشیمی جم

ساخت قالب آزمایشگاهی دستگاه Film Maker در پتروشیمی جم
(شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲) ۱۳:۵۰

رئیس خودکفایی پتروشیمی جم از ساخت دستگاه Film Maker به منظور تهیه فیلم‌های نازک پلیمری با ضخامت‌های گوناگون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم غلامعباس احمدی رئیس خودکفایی پتروشیمی جم افزود: دستگاه Film Maker به منظور تهیه فیلم‌های نازک پلیمری با ضخامت‌های گوناگون استفاده می‌گردد. فیلم‌های نازک مذکور به منظور انجام آزمون‌های DSC ، DMA و OIT که اهمیت زیادی در تعیین خواص پلیمرها دارند، در دمایی بالاتر از دمای ذوب پلیمر و تحت فشار حداقل ۳ بار تهیه می‌شوند. با قرار دادن ماده جامد پلیمری، به شکل گرانول، پودر و ... در قالب دستگاه، انتظار این است که فیلم به دست آمده بسیار صاف و یکنواخت باشد که این امر اهمیت و لزوم کاملاً صاف بودن سطح قالب مورد استفاده برای تهیه فیلم را مشخص می‌کند؛ لذا قالب دستگاه Film Maker ، یکی از اجزا اصلی این دستگاه است و داشتن کیفیت مناسب آن در واقع کیفیت مناسب فیلم تهیه شده را تا حد زیادی تضمین می‌نماید.

احمدی گفت: از آنجا که واحد پژوهش و توسعه مجتمع پتروشیمی جم اقدام به خرید یک دستگاه Film Maker نموده است، تهیه یدکی برای قسمت‌های آسیب‌پذیر آن به منظور استفاده از دستگاه به صورت دائم و بدون وقفه ضروری می‌باشد. سطح صاف و آینه‌ای دو قطعه اصلی قالب دستگاه از جمله قسمت‌هایی است که ممکن است دچار آسیب‌دیدگی و خراش گردند؛ لذا به پیشنهاد واحد مذکور، کمیته خودکفایی مجتمع با همکاری یکی از سازندگان برتر داخلی در شیراز در مدت زمان 3 ماه اقدام به ساخت و تولید قالب و کلیه ملحقات مربوطه نمود که کاملاً مشابه نمونه اصلی می‌باشد. همچنین با توجه به تست‌های انجام شده برای تولید فیلم با قالب ساخته شده (نتایج ذیل)، این قالب دارای کارکردی قابل قبول در حد قالب اصلی دستگاه می‌باشد.

رئیس خودکفایی تصریح کرد: علاوه بر وسیله فوق‌الذکر کمیته خودکفایی مجتمع پتروشیمی جم در ماه‌های تیر و مرداد سال جاری موفق گردیده است با حمایت‌های بی دریغ مدیریت شرکت و همکاری کلیه واحد های مجتمع ۳۰ قلم از قطعات مورد نیاز مجتمع را به تعداد ۲۷۸ عدد با همکاری ۱۴ سازنده برتر داخلی، تولید و تحویل متقاضی و انبارهای مجتمع نماید. مشروح گزارش قطعات ساخته شده در بخش گزارشات قسمت خودکفایی وب سایت شرکت پتروشیمی جم آمده است.


تعداد بازدید : ۲,۹۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید